wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zwolniono ją z TVP, dziś się odgryzła. "Biedny prezes"

9 Marca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

TVP wraz z nadejściem czasów "dobrej zmiany" zwolniło znaną dziennikarkę. Z Telewizją Polską była związana przez ponad 20 lat. Prezenterka przez te lata pozostawała prowadzącą kilku popularnych programów. Wymienić można chociażby &

Z Telewizją Polską Monika Zamachowska związana była przez ponad 20 lat i prowadziła liczne programy. Za sprawą "dobrej zmiany", którą przyniosło za sobą przejęcie władzy przez PiS, doszło do masowych zwolnień w mediach publicznych. Miejsca dawnych pracowników zastąpili nowi, a Jacek Kurski, który był przed laty politykiem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, został mianowany prezesem Telewizji Polskiej. Teraz pojawiły się liczne informacje o jego odwołaniu z tej funkcji. Według doniesień ma to nastąpić już niebawem i jest to niemal przesądzone. Do sprawy odniosła się dziennikarka Monika Zamachowska.

TVP i "dobra zmiana". Zamachowska została zwolniona, teraz to samo czeka Kurskiego. Dziennikarka z ironią komentuje sprawę. "Biedny prezes"

Monika Zamachowska została zwolniona z TVP późną jesienią 2019 roku. Sprawę komentowała wówczas dość łagodnie lub całkowicie stroniła od tego, szczególnie unikając odnoszenia się do osoby Jacka Kurskiego, prezesa tej telewizji. Teraz wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie sam zostanie zwolniony z funkcji prezesa. Nowych, atrakcycjnych ofert pracy ma mu jednak nie brakować. Dziennikarka odważyła się zabrać głos w tej sprawie. Zrobiła to krótko, ale bardzo dosadnie. 

Dziennikarka wraz z wymownym wpisem zamieściła na Instagramie screen artykułu, z którego wynika, że Jacek Kurski ma przyjąć propozycję zostania ministrem lub może przejść do jednej ze spółek Skarbu Państwa. Zamachowska postanowiła w sarkastyczny sposób skomentować te doniesienia.

"A jakby tak nic mu nie znajdować...? #biednyprezes #nawet #niema #takiego #hashtagu #sic" - czytamy w ostatnim poście dawnej dziennikarki TVP.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >