TVP wraz z nadejściem czasów "dobrej zmiany" zwolniło znaną dziennikarkę. Teraz się odgraża.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Marca 2020

Zwolniono ją z TVP, dziś się odgryzła. "Biedny prezes"

TVP wraz z nadejściem czasów "dobrej zmiany" zwolniło znaną dziennikarkę. Z Telewizją Polską była związana przez ponad 20 lat. Prezenterka przez te lata pozostawała prowadzącą kilku popularnych programów. Wymienić można chociażby "Pytanie na śniadanie", "Europa da się lubić", czy "Orzeł czy reszta". Teraz się odgraża, komentując doniesienia o odwołaniu prezesa telewizji.

Z Telewizją Polską Monika Zamachowska związana była przez ponad 20 lat i prowadziła liczne programy. Za sprawą "dobrej zmiany", którą przyniosło za sobą przejęcie władzy przez PiS, doszło do masowych zwolnień w mediach publicznych. Miejsca dawnych pracowników zastąpili nowi, a Jacek Kurski, który był przed laty politykiem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, został mianowany prezesem Telewizji Polskiej. Teraz pojawiły się liczne informacje o jego odwołaniu z tej funkcji. Według doniesień ma to nastąpić już niebawem i jest to niemal przesądzone. Do sprawy odniosła się dziennikarka Monika Zamachowska.

Agata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisyAgata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisyCzytaj dalej

TVP i "dobra zmiana". Zamachowska została zwolniona, teraz to samo czeka Kurskiego. Dziennikarka z ironią komentuje sprawę. "Biedny prezes"

Monika Zamachowska została zwolniona z TVP późną jesienią 2019 roku. Sprawę komentowała wówczas dość łagodnie lub całkowicie stroniła od tego, szczególnie unikając odnoszenia się do osoby Jacka Kurskiego, prezesa tej telewizji. Teraz wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie sam zostanie zwolniony z funkcji prezesa. Nowych, atrakcycjnych ofert pracy ma mu jednak nie brakować. Dziennikarka odważyła się zabrać głos w tej sprawie. Zrobiła to krótko, ale bardzo dosadnie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka stara się uspokajać klientów. Pokazano zdjęcia z zaplecza
2. Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na Woli

Dziennikarka wraz z wymownym wpisem zamieściła na Instagramie screen artykułu, z którego wynika, że Jacek Kurski ma przyjąć propozycję zostania ministrem lub może przejść do jednej ze spółek Skarbu Państwa. Zamachowska postanowiła w sarkastyczny sposób skomentować te doniesienia.

"A jakby tak nic mu nie znajdować...? #biednyprezes #nawet #niema #takiego #hashtagu #sic" - czytamy w ostatnim poście dawnej dziennikarki TVP. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy
  2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach