wtv.pl > Polska > Jak mieć fajną randkę albo znaleźć miłość swojego życia? Walentynkowy niezbędnik (Walentynki bez presji)
Maja Staśko
Maja Staśko 19.03.2022 08:25

Jak mieć fajną randkę albo znaleźć miłość swojego życia? Walentynkowy niezbędnik (Walentynki bez presji)

wtv
WTV.pl

1.     ZGODA

To podstawa! Cokolwiek robisz, bądź pewny i pewna, że masz zgodę. Dotyk, pocałunek, seksualny komentarz – to dotyczy tych wszystkich czynności. Nie wyskakuj z „fajny masz tyłek” czy dotykiem bez pytania. Takie słowa i dotyk mogą być bardzo ekscytujące – ale tylko gdy druga strona wyraża na nie zgodę. Inaczej to molestowanie, które może mieć konsekwencje dla zdrowia psychicznego czy poczucia autonomii drugiej strony. Zgoda nie musi być słowna: to może być gest, mimika, ton głosu. A gdy nie znacie się na tyle, że macie to ustalone lub nie jesteś pewien lub pewna, czy ten gest to zgoda – zapytaj! Takie pytanie może być na maksa spontaniczne i romantyczne. Nie wiesz, czy umiesz je zadać w sposób niekrępujący? Poćwicz – nie rodzimy się z taką umiejętnością, a trening czyni mistrza. Stań przed lustrem i spróbuj: „Miałabyś ochotę?”, „Lubisz to?”, „Czy mogę cię pocałować?”, „Nie masz nic przeciwko rozmowie o seksie?”. Gdy poćwiczysz, pytania staną się dla Ciebie równie oczywiste jak pytanie: „Co jemy?”.

2.     PYTANIA

Rozmowa jest fajna, ale jeszcze fajniejsze jest nawiązywanie kontaktu. Dzięki pytaniom nie gadacie do siebie, tylko ze sobą. I dzięki pytaniom wiesz, czy możesz coś zrobić albo na co druga osoba ma ochotę – gdy zapytasz, jesteś pewny i pewna, że ta osoba też chce. Pytania to wielki afrodyzjak!

3.     SŁUCHAJ

Jeśli ktoś mówi wprost, że nie chce seksu na pierwszej randce – to załóż, że nie chce seksu na pierwszej randce. Nie zakładaj: „Może tak mówi, ale chce inaczej” czy „Ja wiem lepiej, co ona/on chce”. Nie wiesz. Nie decyduj za osobę, ona sama wie najlepiej. Nie dawaj rad, o które nie prosi. Lubisz, gdy ktoś wbrew Twojej woli decyduje za Ciebie? Po prostu wysłuchaj i uwierz w to, co mówi.

4.     „TAK” ZNACZY „TAK”

Tylko „tak” oznacza „tak”! „Może”, „nie wiem”, „nie jestem pewna” – to nie „tak”. „Nie” to też nie „tak”. A tylko „tak” to zgoda. Jeśli ktoś mówi „nie wiem”, „nie jestem pewny” – to nie wyraził zgody. Nie podejmuj z nią lub nim aktywności, na które nie wyraził zgody. Daj przestrzeń, porozmawiaj, zapytaj. To potrafi być bardzo seksowne!

Tagi: Polska
Powiązane