TVP Jacek Kurski. Twitter / TVP2
Źródło: Twitter / TVP2
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 31 Lipca 2020

O wywiadzie z przeszłości Kurski dziś wolałby zapomnieć. Publicznie dał słowo, internauci przypominają mu po latach

TVP znalazło się w nietypowej sytuacji. Jacek Kurski zdaje się powracać na najważniejsze w stacji stanowisko mimo oporów, jakie w przeszłości stawiał temu Andrzej Duda. Internauci przypomnieli mu więc wywiad sprzed lat, o którym dziś zapewne wolałby nie pamiętać.

TVP jest obecnie ponownie prowadzona przez Jacka Kurskiego, wokół którego w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno. Sprawa już dziś budzi niemałe emocje, a wielu internautów przypomina sobie dokładną ścieżkę kariery działacza. Ta okazuje się zaskakująca.

Najpewniej w 2006 roku Kurski udzielił Piotrowi Najsztubowi wywiadu, o którym wolałby zapewne zapomnieć. Panowie rozmawiali w samochodzie, a całość dyskusji została wyemitowana na TVP2. Podczas wspólnej przejażdżki dziennikarz zabrał działacza pod siedzibę Telewizji Polskiej. Kurski stwierdził wówczas z przekąsem, że bardzo kocha to miejsce. Najsztub dopytywał, czy jest to uczucie na tyle silne, iż polityk miałby ewentualnie planować karierę prezesa stacji. Kurski zareagował na to śmiechem.

TVP a Jacek Kurski

- Nie, dlatego że ja jestem politykiem dość czynnym, twardym, nawet takim frontowym, a na 9. piętrze nie powinien być polityk. Nie powinien to być też Jacek Kurski. Myślę, że uda się znaleźć merytoryczną osobę, która nie będzie politykiem - stwierdził działacz.

Najsztub dopytał więc, czy Kurski obiecuje to, co przed momentem powiedział. Jego rozmówca stwierdził wówczas stanowczo, że "on prezesem Telewizji Polskiej nie będzie". Jak wiemy, działacz trafił ostatecznie na to stanowisko. Choć jakiś czas temu jego kariera zdawała się dobiegać końca, dziś pośrednio powraca na dawny fotel.

Źródło: YouTube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!