wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Protestujący spotkał dziennikarza TVN, doszło do nerwowej wymiany zdań w programie na żywo. Zadziwiające nagranie obiega media

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

TVN relacjonował wczorajszy protest po wydaniu decyzji o areszcie dla aktywistki Margot z kolektywu Stop Bzdurom. W pewnym momencie do dziennikarza stacji podszedł jeden z manifestujących, aby zwrócić mu uwagę. Między mężczyznami doszło do nerwowej

7 sierpnia w samym centrum Warszawy doszło do niespodziewanego protestu, który wywiązał się po ogłoszeniu decyzji o 2-miesięcznym areszcie dla Margot. Manifestujący na początku zebrali się pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii na Solcu, aby ostatecznie przejść na Nowy Świat. Tam doszło do wywieszenia tęczowej flagi na pomniku Mikołaja Kopernika, a także zatrzymania samej aktywistki. 

TVN o sprawie Margot

Ostatecznie policja przystąpiła do rozbicia manifestacji. Doszło do użycia siły, część protestujących wyniesiono z tłumu. Relację z tych zdarzeń zdawał szereg czołowych polskich redakcji. Na miejscu nie zabrakło także dziennikarza stacji TVN, który w czasie wejść na wizję zamiennie mówił o Margot w formie męskiej i żeńskiej. Przypomnijmy, że aktywistka jest osobą niebinarną, używającą żeńskich zaimków. Reporter korzystał jednak z różnych form, na co uwagę zwrócił mu jeden z protestujących.

"To jest zmiana językowa. Jeśli nie zaczniemy od zmiany języka, nie zmieni się całe społeczeństwo. To jest pani Margot, pani Margot została aresztowana. Ja z całą serdecznością tylko o to proszę, żeby pan mówił poprawnie - pani Margot, a nie "pan", "pani", "Michał", powiedział Wojciech Sawoniewicz, który brał udział w manifestacji.

"W policyjnych dokumentach to jest Michał Sz., w związku z czym nie sposób pominąć tej rzeczywistości, która też jest realna", odparł dziennikarz, żywiołowo gestykulując i, co zaskakujące, nie dając za wygraną. Szybko doczekał się jednak odpowiedzi.

"Nie ma takiej rzeczywistości, proszę pana. Jeżeli Margot uważa, że jest i czuje się kobietą, i pan, i ja powinniśmy to uszanować", powiedział protestujący.

Nagranie z tego wydarzenia zostało wyemitowane w TVN24, po czym trafiło do sieci. Można znaleźć je tutaj.

Źródło: Twitter / Wojciech Sawoniewicz

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >