TVN Margot. TVN24 / Twitter / Wojciech SawoniewiczŹródło: TVN24 / Twitter / Wojciech Sawoniewicz
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 8 Sierpnia 2020

Protestujący spotkał dziennikarza TVN, doszło do nerwowej wymiany zdań w programie na żywo. Zadziwiające nagranie obiega media

TVN relacjonował wczorajszy protest po wydaniu decyzji o areszcie dla aktywistki Margot z kolektywu Stop Bzdurom. W pewnym momencie do dziennikarza stacji podszedł jeden z manifestujących, aby zwrócić mu uwagę. Między mężczyznami doszło do nerwowej wymiany zdań.

7 sierpnia w samym centrum Warszawy doszło do niespodziewanego protestu, który wywiązał się po ogłoszeniu decyzji o 2-miesięcznym areszcie dla Margot. Manifestujący na początku zebrali się pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii na Solcu, aby ostatecznie przejść na Nowy Świat. Tam doszło do wywieszenia tęczowej flagi na pomniku Mikołaja Kopernika, a także zatrzymania samej aktywistki. 

Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. "Manipulacja TVP" wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?Czytaj dalej

TVN o sprawie Margot

Ostatecznie policja przystąpiła do rozbicia manifestacji. Doszło do użycia siły, część protestujących wyniesiono z tłumu. Relację z tych zdarzeń zdawał szereg czołowych polskich redakcji. Na miejscu nie zabrakło także dziennikarza stacji TVN, który w czasie wejść na wizję zamiennie mówił o Margot w formie męskiej i żeńskiej. Przypomnijmy, że aktywistka jest osobą niebinarną, używającą żeńskich zaimków. Reporter korzystał jednak z różnych form, na co uwagę zwrócił mu jeden z protestujących.

Pilna decyzja ministra zdrowia, chodzi o obostrzenie. Wchodzi w życie już dzisiaj, mogłeś o tym nie wiedziećPilna decyzja ministra zdrowia, chodzi o obostrzenie. Wchodzi w życie już dzisiaj, mogłeś o tym nie wiedziećCzytaj dalej

"To jest zmiana językowa. Jeśli nie zaczniemy od zmiany języka, nie zmieni się całe społeczeństwo. To jest pani Margot, pani Margot została aresztowana. Ja z całą serdecznością tylko o to proszę, żeby pan mówił poprawnie - pani Margot, a nie "pan", "pani", "Michał", powiedział Wojciech Sawoniewicz, który brał udział w manifestacji.

"W policyjnych dokumentach to jest Michał Sz., w związku z czym nie sposób pominąć tej rzeczywistości, która też jest realna", odparł dziennikarz, żywiołowo gestykulując i, co zaskakujące, nie dając za wygraną. Szybko doczekał się jednak odpowiedzi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Wzrosną rachunki za prąd. Nowa opłata wyciągnie z twojej kieszeni ponad 100 zł

"Nie ma takiej rzeczywistości, proszę pana. Jeżeli Margot uważa, że jest i czuje się kobietą, i pan, i ja powinniśmy to uszanować", powiedział protestujący.

Nagranie z tego wydarzenia zostało wyemitowane w TVN24, po czym trafiło do sieci. Można znaleźć je tutaj.

Źródło: Twitter / Wojciech Sawoniewicz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP
  4. Nagle z balkonu wypadło 6-letnie dziecko. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, zastali przerażający widok
  5. Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny
  6. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa