wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Protestujący spotkał dziennikarza TVN, doszło do nerwowej wymiany zdań w programie na żywo. Zadziwiające nagranie obiega media

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

TVN relacjonował wczorajszy protest po wydaniu decyzji o areszcie dla aktywistki Margot z kolektywu Stop Bzdurom. W pewnym momencie do dziennikarza stacji podszedł jeden z manifestujących, aby zwrócić mu uwagę. Między mężczyznami doszło do nerwowej

7 sierpnia w samym centrum Warszawy doszło do niespodziewanego protestu, który wywiązał się po ogłoszeniu decyzji o 2-miesięcznym areszcie dla Margot. Manifestujący na początku zebrali się pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii na Solcu, aby ostatecznie przejść na Nowy Świat. Tam doszło do wywieszenia tęczowej flagi na pomniku Mikołaja Kopernika, a także zatrzymania samej aktywistki. 

TVN o sprawie Margot

Ostatecznie policja przystąpiła do rozbicia manifestacji. Doszło do użycia siły, część protestujących wyniesiono z tłumu. Relację z tych zdarzeń zdawał szereg czołowych polskich redakcji. Na miejscu nie zabrakło także dziennikarza stacji TVN, który w czasie wejść na wizję zamiennie mówił o Margot w formie męskiej i żeńskiej. Przypomnijmy, że aktywistka jest osobą niebinarną, używającą żeńskich zaimków. Reporter korzystał jednak z różnych form, na co uwagę zwrócił mu jeden z protestujących.

"To jest zmiana językowa. Jeśli nie zaczniemy od zmiany języka, nie zmieni się całe społeczeństwo. To jest pani Margot, pani Margot została aresztowana. Ja z całą serdecznością tylko o to proszę, żeby pan mówił poprawnie - pani Margot, a nie "pan", "pani", "Michał", powiedział Wojciech Sawoniewicz, który brał udział w manifestacji.

"W policyjnych dokumentach to jest Michał Sz., w związku z czym nie sposób pominąć tej rzeczywistości, która też jest realna", odparł dziennikarz, żywiołowo gestykulując i, co zaskakujące, nie dając za wygraną. Szybko doczekał się jednak odpowiedzi.

"Nie ma takiej rzeczywistości, proszę pana. Jeżeli Margot uważa, że jest i czuje się kobietą, i pan, i ja powinniśmy to uszanować", powiedział protestujący.

Nagranie z tego wydarzenia zostało wyemitowane w TVN24, po czym trafiło do sieci. Można znaleźć je tutaj.

Źródło: Twitter / Wojciech Sawoniewicz

Tagi:

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >