Trójka od ponad tygodnia zmaga się z dużymi problemami. Pod siedzibą dochodzi do protestów i nadużyć ze strony policji.. Twitter/A. Dziemianowicz-BąkŹródło: Twitter/A. Dziemianowicz-Bąk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Maja 2020

Spod siedziby Trójki wciągnęli kobietę do radiowozu. "Proszę mnie zostawić", porażające nagranie

Trójka, program trzeci polskiego radia, od ponad tygodnia zmaga się z dużymi problemami, które niejako włodarze sami na siebie sprowadzili. Zaczęło się od unieważnienia głosów na utwór Kazika pt. "Twój ból jest lepszy niż mój" w notowaniu LP3, co odbiło się w kraju szerokim echem. W konsekwencji z radia odszedł Marek Niedźwiedzki, a następnie kolejni dziennikarze. W ostatnich dnia nie odbyło się także bez protestów przed siedzibą rozgłośni. Policja spisywała i zatrzymywała osoby, które się tam pojawiły. W niektórych przypadkach można dopatrzyć się nadużyć ze strony służb.

Policja w ostatnim czasie wyraźnie dopuszcza się nadużyć. Wiele Polek i Polaków nie ma oporów przed porównywaniem obecnego stanu rzeczy do praktyk stosowanych przez organy ścigania słusznie minionego ustroju politycznego - czyli np. do ZOMO. Nie sposób nie odnosić takiego wrażenia, patrząc chociażby na sytuacje, jakie mają miejsce na licznych protestach. Jedną z takich jest zatrzymanie kobiety z transparentem, przejeżdżającej na rowerze pod siedzibą radiowej Trójki.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaNowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaCzytaj dalej

Trójka i zamieszanie wokół radia. Pod jej siedzibą dochodzi do protestów i nadużyć ze strony policji

Do kuriozalnej i bardzo szokującej sytuacji doszło prawdopodobnie wczoraj. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych przez posłankę Lewicy, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, widzimy moment zatrzymania kobiety z rowerem pod siedzibą radiowej Trójki. Demonstrująca została przez funkcjonariuszy siłą zaciągnięta do radiowozu. Kobieta krzyczała "proszę mnie zostawić!".

Posłanka Lewicy zapowiada, że na pewno tego tak nie zostawi oraz z niedowierzaniem i przerażeniem pyta warszawską policję, o powód zatrzymania i o to, dlaczego dopuszcza się tak brutalnych kroków wobec obywateli.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sondaż prezydencki, który może zaniepokoić wiele osób. Kto tak naprawdę wygra w drugiej turze?
2. Dwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł kary

"Policja zatrzymuje kobietę przejeżdżającą pod Trójką z transparentem. Za co? @Policja_KSP co się z Wami dzieje!?" - pyta we wpisie na Twitterze oburzona sytuacją Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy.

"Ja oczywiście już interweniuję. A za nagranie dziękuję pani poznanej wczoraj w tym samym miejscu i także nagabywanej przez Policję - choć nie złamała żadnego prawa!" - dodała w dalszej części wpisu.

Policja na razie nie komentuje tej sprawy.

Porażające nagranie z zatrzymania kobiety tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Opłata COVID" uderzy w kieszenie Polaków. Konsumenci się buntują
  2. Chce stworzyć raj dla owadów. Prosi o pomoc internautów
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Zła wiadomość o noszeniu maseczek w Polsce. Wiceminister zabrał głos, przykre słowa

Źródło: Twitter