wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragedia w trakcie reportażu prowadzonego przez Elżbietę Jaworowicz

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zanim doszło do tragedii, Elżbieta Jaworowicz chciała przedstawić historię Magdaleny V. całej Polsce. Produkcja programu "Sprawa dla reportera" zrezygnowała z emisji wydania tuż po dramatycznej tragedii. Nie jest to jednak ostatnie słowo dzienni

  • W ostatnich dniach marca media poinformowały o samobójstwie 41-letniej kobiety, która wcześniej zabiła swoje dzieci. Przed wydarzeniem konflikt kobiety z byłym partnerem miał być tematem wydania "Sprawy dla reportera"

  • Nagła tragedia uniemożliwiła emisję odcinka, choć już przygotowano pierwsze materiały. Nie oznacza to jednak, że Jaworowicz zrezygnuje z podjęcia tematu

  • - Zamierzam podjąć tę sprawę [...] kiedy trauma rodziny nieco zelżeje - podała dziennikarka w rozmowie z "Faktem"

Sprawa Magdaleny V. sięga jeszcze 2020 roku, gdy kobieta wraz z dziećmi wróciła do rodzinnego mieszkania. W Chałupkach osiadła tuż po powrocie z Niemiec, gdzie żyła wraz z ojcem dzieci, który miał obywatelstwo niemieckie. Wyjazd doprowadził do konfliktu, prędko przeniesionego na ławy sądowe. Problem, dla "Sprawy dla reportera", chciała przeanalizować właśnie Elżbieta Jaworowicz

Ostatecznie Sąd Okręgowy w Rzeszowie orzekł na korzyść ojca. Matka została zobligowana do odesłania dzieci do Niemiec. 

Zanim doszło do tragedii, Elżbieta Jaworowicz chciała przedstawić Polsce ich historię

Wyznaczono termin wizyty, w której udział wziął kurator sądowy oraz psycholog. Wówczas Magdalena V. zapewniła, że właśnie kończy przygotowywać dzieci do wyjazdu. Na miejscu pracowali również funkcjonariusze policji. 41-latka, wykorzystując nieuwagę urzędników, weszła z dziećmi do łazienki i zamknęła za sobą drzwi. 

- Gdy z wewnątrz zaczęły dobiegać odgłosy szarpaniny, szamotaniny otworzono z zewnątrz zamek, ale było za późno - deklarował przedstawiciel prokuratury w rozmowie z Polską Agencją Prasową. W łazience odnaleziono ciało matki i dzieci z ranami klatki piersiowej. U samobójczyni ani u pociech nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Elżbieta Jaworowicz, jak sama przekonuje, była wstrząśnięta całą sprawą. 

Jeszcze przed tragedią bliscy Magdy brali udział w rozmowach z Elżbietą Jaworowicz. Przygotowano konkretne materiały o zawiłej sprawie opieki nad dziećmi, jednak ostatecznie zrezygnowano z emisji. Miało do niej dojść w najbliższych dniach. - Byliśmy na nagraniach u pani Jaworowicz, materiał miał być wyemitowany w połowie kwietnia - mówiła mama kobiety w rozmowie z dziennikarzami "Faktu". 

Do zdarzenia odniosła się sama prowadząca "Sprawy dla reportera". Jak się okazuje, dziennikarka nie zamierza zrezygnować z publikacji materiału, pomimo dramatycznego obrotu spraw. Wciąż nie znamy konkretnego terminu, ponieważ wszystko zależy od emocji rodziny zmarłej. - Zamierzam podjąć tę sprawę [...] kiedy trauma rodziny nieco zelżeje, po pogrzebie tej nieszczęsnej kobiety - zakomunikowała tabloidowi Jaworowicz.

- Zamierzamy nagrać studyjną rozmowę specjalistów na kanwie tego tragicznego wydarzenia - dodała. Produkcja ma jeszcze więcej pracy, bowiem, zamiast skupić się na i tak skomplikowanym aspekcie wyznaczenia opieki nad dzieckiem, Jaworowicz będzie musiała otwarcie podejść do tematy dramatycznej tragedii, o której pisały największe media. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 538 mld zł zalega na kontach ZUS. Zapomniane emerytury z OFE

  • Kard. Gulbinowicz został ukarany przed śmiercią. Nie zdążył się wywiązać

  • Wiceminister Rzymkowski o "ideologicznej indoktrynacji" w kontekście praw zwierząt

źródło: [PAP/Fakt]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >