TikTok. TikTokŹródło: TikTok
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Października 2020

Rzucanie dziećmi dla polubień nie było najgorsze na TikToku. Właśnie pojawiła się jeszcze bardziej przerażająca moda

Platforma TikTok od kilku dni jest zdominowana przez porażające nagrania. Widzimy na nich reakcję małych dzieci na śmierć drugiego człowieka. Pracownicy mediów społecznościowych rozpoczęli blokowanie materiałów. Uważajcie, by wasze dzieci nie padły ofiarą podobnego trendu.

Platforma TikTok jest skierowana głównie do dzieci i młodzieży. Doniesienia o materiałach umieszczanych w medium regularnie bulwersują opinię publiczną. Większość zdarzeń dotyczy uczniów ze Stanów Zjednoczonych, jednak w Polsce również możemy dopatrywać się zjawisk cyberprzemocy na TikToku. Nowy trend polega na nagrywaniu dzieci, które obserwują samobójczą śmierć Ronniego McNutta. Mężczyzna zarejestrował swoją, niestety, udaną próbę samobójczą. Media społecznościowe wydały ważne komunikaty w związku z niepokojącymi incydentami.

Uczestnik show miał problem z Uczestnik show miał problem z "brudną" muzyką od Michała Szpaka, bo jest głęboko wierzący. Zdumiewające sceny w "The Voice of Poland"Czytaj dalej

Serwis TikTok walczy z porażającym trendem

Na wstępie wyjaśnijmy, że McNutt służył jako żołnierz w Iraku. 33-latek, jak podaje "The Sun", mieszkał w Mississippi. Według dziennikarzy zagranicznego portalu, mężczyzna nie poradził sobie z utratą pracy oraz ukochanej partnerki. Utworzył relację na żywo, na Facebooku, podczas której pokazał, jak popełnia samobójstwo. Materiał został dostrzeżony przez tamtejszą młodzież. Na TikToku powstało nowe wyzwanie. Dzieci pokazują dramatyczny materiał swojemu młodszemu rodzeństwu, by opublikować ich reakcję. Przedstawiciele TikToka potwierdzają, że pierwsze filmiki zaczęły okrążać sieć wieczorem, 6 września.

Gwiazda TVN padła ofiarą znanego reżysera. Kolejne, odważne kobiety przerywają milczenieGwiazda TVN padła ofiarą znanego reżysera. Kolejne, odważne kobiety przerywają milczenieCzytaj dalej

Rzecznik TikToka zadeklarował dla "The Sun" podjęcie pilnych działań celem całkowitego wyeliminowania podobnych materiałów. Nagrania były publikowane również na Facebooku. "W niedzielę wieczorem w sieci zaczęły się pojawiać klipy pokazujące samobójstwo, które było transmitowane na żywo na Facebooku oraz krążyły na innych platformach, w tym na TikToku. Nasze systemy automatycznie wykrywają i usuwają te nagrania za naruszenie naszych zasad dotyczących treści, które wyświetlają, wychwalają, gloryfikują lub promują samobójstwo" - komentował przedstawiciel TikToka dla "The Sun". Jego słowa przytoczył portal Dzieckoifigura.pl. Do sprawy odniósł się również zespół Facebooka. Kierownictwo medium usunęło relację tego samego dnia, w którym powstała. Od czasu niepokojącego incydentu wdrożono technologię automatyzacji, by skutecznie usuwać kopię plików.

DZISIAJ GRZEJE:

1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Pójdziesz do apteki i ostro się zdziwisz. Mało kto wie, że obowiązuje reglamentacja

3. Policja interweniowała ws. mszy świętej. Ksiądz stanie przed sądem

Internauci wystosowali liczne apele do rodziców. Proszą o zabezpieczenie dzieci przez niebezpiecznymi treściami, zanim całkowicie znikną z TikToka. Trend, choć powstał w Stanach Zjednoczonych, z łatwością może dotrzeć do Polski. Drastyczne sceny mogą zaburzyć funkcjonowanie młodzieży. Stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju. Każdy, kto zobaczy film z brodatym mężczyzną, siedzącym przy biurku, powinien natychmiastowo wyłączyć nagranie oraz zgłosić je do zespołu TikToka. Przypomnijmy, że nie jest to ostatni porażający trend. 4 dni temu informowaliśmy o materiałach, na których rodzice rzucają swoimi dziećmi o podłogę, by poszerzyć grono obserwujących.

Użytkownicy platformy TikTok, według profesora Jakuba Andrzejczaka, są nieukształtowani emocjonalnie. Osobowość dzieci i młodzieży stale rozwija się. Rozmówca "Super Expressu" jest specjalistą w dziedzinie socjologii. Od lat bada wpływ technologii na człowieka. - (użytkownicy TikToka - przyp. red.) Są to w większości młodzi ludzie, u których umiejętności emocjonalno-społeczne dopiero się kształtują. Jako dorośli, dajemy coraz częściej ciche przyzwolenie na korzystanie przez dzieci z tych przestrzeni świata cyfrowego, w których znajdują one treści nieodpowiednie dla ich rozwoju - wskazywał Andrzejczak dla "Super Expressu".

Ksiądz zdążył rozdać komunię, po czym stracił przytomność. Tragedia w śląskiej parafiiKsiądz zdążył rozdać komunię, po czym stracił przytomność. Tragedia w śląskiej parafiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość z TVP. Nie żyje wielki gwiazdor stacji, kochały go tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  2. Ważyła prawie 100 kg, a schudła, wciąż jedząc hamburgery i pizzę. Teraz zdradza sekret swojej metamorfozy
  3. Tego jeszcze nie było. Czy zakupy dla wszystkich w godzinach dla seniorów jednak mogą być możliwe? Jeden sklep znalazł sposób
  4. Lech Wałęsa ma dość, puściły mu nerwy. "Typ znowu pomawia mnie i ubliża"
  5. Zmiana w rządzie definitywnie przesądzona, klamka zapadła. Ujawniono datę zaprzysiężenia Przemysława Czarnka
  6. Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?

Źródło: [The Sun/Super Express]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News