wtv.pl > Polska > Tatry. W okolicach Zadniego Granatu odnaleziono kości i fragmenty odzieży
Alan Wysocki
Alan Wysocki 14.06.2022 02:02

Tatry. W okolicach Zadniego Granatu odnaleziono kości i fragmenty odzieży

Tatry
ARTUR BARBAROWSKI/East News

Tatry. W okolicach Zadniego Granatu odnaleziono kości i fragmenty odzieży. Niepokojące odkrycie wywołało natychmiastową reakcję TOPR-u. Teren będzie dokładnie przeczesywany. Już 10 czerwca służby wznowią poszukiwania.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego odnaleźli ludzkie szczątki. W Tatrach trwają skomplikowane poszukiwania, celem zbadania, co jeszcze kryją okolice Zadniego Granatu.

Do 9 czerwca ratownicy przeszukali dopiero teren łatwiejszy do przeczesania. Poważne utrudnienia wywołuje utrzymująca się pokrywa śnieżna.

Tatry. TOPR wznawia poszukiwania po odnalezieniu kości i fragmentów odzieży

Naczelnik TOPR-u, Jan Krzysztof zaznaczył, że już 9 czerwca służby powrócą na teren poszukiwań. - Będziemy tam sukcesywnie wracali w miarę ginięcia pokrywy śnieżnej - zaczął w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Sam teren i bez eksploracji jest eksponowany oraz wymagający asekuracji.

Równoległe trwają pracę prokuratury. Prokuratura Rejonowa w Zakopanem zabezpieczyła szczątki i skierowała je do Zakładu Medycyny Sądowej. Badania i oględziny mają na celu przede wszystkim pobranie DNA.

Zgromadzone DNA zostanie porównane z DNA najbliższej rodziny osób, które zaginęły w Tatrach. Jak podaje TVP, wciąż nie wiadomo, czy szczątki należą do tej samej osoby. - Znalezione szczątki były na dość dużym terenie - tłumaczył prokurator.

Jak podają śledczy, niektóre fragmenty odzieży pozwalają wysnuć pewne przypuszczenia dotyczące danych osoby. Jest to jednak teza, która wymaga gruntownej analizy. Nie ujawniono, kogo konkretnie miał na myśli prokurator. Konieczne będzie także wyjaśnienie, czy na szczątkach miała miejsce aktywności dzikich zwierząt.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Polska Agencja Prasowa

Tagi: Tatry
Powiązane