Tadeusz Rydzyk Kościół. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 28 Sierpnia 2020

Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?

Tadeusz Rydzyk wielokrotnie dawał w swoich mediach platformę do głoszenia nienawistnych wobec społeczności LGBT twierdzeń. Niekoniecznie zaakceptuje więc najnowsze stanowisko, wydane przez Konferencję Episkopatu Polski. Zaznaczono w nim bowiem, że wszelkie akty agresji wobec osób nieheteronormatywnych są niedopuszczalne.

Tadeusz Rydzyk niejednokrotnie zapraszał do Radia Maryja oraz Telewizji Trwam gości, którzy wprost i w bardzo obraźliwy sposób wypowiadali się na temat społeczności LGBT. Byli wśród nich politycy, ale także inni kapłani. Na antenie wielokrotnie padały słowa o "ideologii", którą mówcy zrównywali z bolszewizmem, czy myślą neomarksistowską. To oczywiście jedynie część przekłamań i oskarżeń, jakie wysuwano przeciw osobom nieheteronormatywnym.

Groźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówGroźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówCzytaj dalej

Co ciekawe, w piątek Konferencja Episkopatu Polski niejako odpowiedziała na podobne słowa. Jak stwierdzono, "obowiązek szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT+ nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów". Jednocześnie podkreślono jednak, iż "nie do zaakceptowania są jakiekolwiek akty przemocy fizycznej lub werbalnej, wszelkie formy chuligańskich zachowań i agresji wobec osób LGBT+". 

Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"Czytaj dalej

Polski Kościół bardzo stanowczo pozostał oczywiście przy swych postulatach, co może bulwersować wielu komentatorów stających w obronie społeczności LGBT. "Kościół nie może się zgodzić na rozszerzenie rozumienia małżeństwa i rodziny, zrównanie praw i przywilejów małżeństw heteroseksualnych i homoseksualnych, uznanie związków partnerskich tworzonych przez pary tej samej płci wraz regulacją sytuacji majątkowej, alimentów i dziedziczenia, a także umożliwienie związkom monopłciowym adopcji dzieci oraz przyznanie osobom od 16. roku życia prawa do określenia swojej płci", przekazano. Nie jest to niczym nowym, gdyż krajowi biskupi od lat pozostają przy tym stanowisku.

W dokumencie dodano także, iż "postulat szacunku dla każdej osoby, w tym osób identyfikujących się z LGBT+, jest w pełni słuszny, zaś demokratyczne państwo prawa powinno zadbać o to, aby żadne z podstawowych praw tych osób, niestojące w oczywistej sprzeczności z ludzką naturą i dobrem wspólnym (jak monopłciowy związek czy adopcja dzieci przez takie związki), nie było naruszane".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

Mimo stanowczego stanięcia w obronie konserwatywnych postulatów, charakterystycznych dla Kościoła, silnie podkreślono potrzebę traktowania społeczności LGBT z pełnym szacunkiem. Czas pokaże, czy prawicowe media i politycy, a także najbardziej kontrowersyjna część wspólnoty, do której bez wątpienia należy Tadeusz Rydzyk, wezmą sobie to polecenie do serca.

Źródło: RMF FM / WTV

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka akcja, dotyczy dzieci. Będą kontrole
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Poważne groźby zza wschodniej granicy. Polska na celowniku