wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk objawia, czemu służą media. "Komunikacja służy komunii".

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk podczas konferencji "Cyfrowy świat - rzeczywistość czy fikcja?" mówił o tym jak ważne są media. Tłumaczył, dlaczego otworzyły się nowe drogi do przekazywania informacji.

Ojciec Rydzyk to nie tylko najlepiej rozpoznawalny duchowny w Polsce, ale także jeden z najbardziej kreatywnych biznesmenów. Od lat wykorzystuje potęgę mediów do promowania swoich poglądów i opinii. Założył rozgłosnię radiową, telewizję, a nawet własną uczelnię wyższą. Podczas jednej z uczelnianych konferencji, opowiadał o możliwościach, jakie daje chociażby telewizja.

Tadeusz Rydzyk docenia siłę mediów

Środki społecznego przekazu, bo tak o.Rydzyk nazywa media, to jego zdaniem najlepsza droga komunikacji. Nie lubi określenia środki masowego przekazu, bo kojarzą mu się z minionym systemem. "Chodzi o to, żeby komunikować się po to, żeby doszło do komunii" przekonuje Rydzyk. Jest pewien, że dzięki dobrej komunikacji ludzie zjednoczą się w prawdzie i miłości.

Jak obliczył w zeszłym roku portal OKO.press, od początku rządów PIS do lipca 2019, na instytucje związane z ojcem Rydzykiem wpłynęło z publicznych pieniędzy około 214 milionów złotych. Założona przez duchownego Fundacja Lux Veritatis otrzymała dla przykładu kilkadzeisiąt milionów z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nic zatem dziwnego, że sposób w jaki funkcjonowały media w czasach PRL, jest krytykowany przed redemptorystę. W tamtym okresie, taka postać jak o. Rydzyk nie miałaby szans na stoworzenie silnego, rządowego lobby na rzecz swoich spraw.

Jak przekonuje założyciel Radia Maryja, poprzez swoje media chce przekazywać wartości etyczne. Pod pojęciem wartości etycznych, duchowny rozumie rzecz jasna wartości katolickie. "Posłom, którzy głosowali nad zliberalizowaniem ustawy antyaborcyjnej, poiwnno sie ogolic głowy, jak golono kobietom współzyjącym z hitlerowcami w czasie wojny", to wypowiedź Tadeusza Rydzyka sprzed lat. Czy to właśnie o taki język miłości i etykę miał na mysli podczas konferencji?

W trudnych czasach media odgrywają rolę nie tylko informacyjną, ale także nawołuja do ważnych kampanii społecznych. Media to nie tylko telewizja, ale także radio, gazety i portale społecznościowe. Przy ogromie informacji, które do nas napływają, trudno odróżnić prawdę od manipulacji. Piękne i chwytające wypowiedzi, podszyte są nierzadko fałszem. Bądźmy zatem czujni.

Źródło: [Radio Maryja, OKO.press, Wprost]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >