wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wydało się. Szymon Hołownia nie podpisze bardzo ważnej ustawy. Biedroń i Zandberg w ostrych słowach

3 Maja 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Szymon Hołownia nie poprze ważnej ustawy. Jest ostra odpowiedź Zandberga i Biedronia.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych kandydatów tych wyborów jest Hołownia. Jego start budzi skrajne emocje.Wielu ludzi wciąż ma wątpliwości co do jego rzeczywistych poglądów. Po debacie kandydatów na prezydenta wszystko stało się jednak jasne.

Szymon Hołownia w ogniu krytyki

Kontrowersyjny kandydat jak się okazuje, jest politykiem bardzo konserwatywnym. Nie poparłby małżeństw jednopłciowych, nawet gdyby w przepisach nie było mowy o adopcji dzieci przez takie pary. Kandydat zadeklarował też, że popiera zajęcia religii w szkołach. Pytany przez dziennikarza Piotra Witwickiego czy jest konserwatystą czy liberałem, stwierdził pewny siebie, że to bez znaczenia."Uczciwy polityk powinien przyznawać się do swoich poglądów, a nie udawać, na potrzeby kampanii, że jest kimś innym, niż jest. Bo taki udawanie to zawsze gra na bardzo krótką metę".- skwitował kampanię kandydata Andrian Zandebrg.

Ukrywanie swoich politycznych celów było widoczne w kampanii tego kandydata. W czasie debaty mężczyzna przyznał też, że w razie ewentualnej wygranej złoży urząd i rozpisze nowe wybory. Te, które czekają nas 10 maja, uważa za nieuczciwe. Nie był pewien co do postawienia przed Trybunałem Stanu urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. Notabene obecna głowa państwa nie wzięła udziału w debacie Newsweeka.

"Szymon Hołownia zawetuje liberalizację ustawy antyaborcyjnej i ustawę o równości małżeńskiej. Myślałem, że startujemy w wyborach prezydenckich, a nie na biskupa."- napisał na Twitterze kandydat Lewicy, Robert Biedroń. Internauci również nie kryli oburzenia. Niektórzy uważają, że to pozostałość po dawnym życiu mężczyzny. Hołownia dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Planował karierę duchownego.

Każdy kandydat powinien otwarcie mówić o swoich poglądach. Prędzej czy później wyjdą na jaw. Niektórzy twierdzą, że boją się ludzi bez poglądów, tym bardziej, jeśli startują w wyborach. Nikt nie lubi kupować kota w worku. Przekonał się o tym bez wątpienia pan Hołownia.

Źródła: [Rzeczpospolita]

Podobne artykuły

Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >
Andrzej Duda otrzymał list z gratulacjami w związku ze świętem Konstytucji 3 maja

Polityka

Do Andrzeja Dudy spływają gratulacje z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej >
Istnieje ryzyko, że Lewica wycofa się z poparcia udzielonego PiS.

Polityka

Fundusz Odbudowy. PiS może mieć poważny problem z głosowaniem

Czytaj więcej >
Kidawa-Błońska chora

Polityka

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem

Czytaj więcej >