Szczepionka. Pixabay/torstensimonŹródło: Pixabay/torstensimon
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 27 Stycznia 2021

Miliony osób czekają na szczepionkę, a farmaceuta celowo zniszczył kilkaset dawek. Niewiarygodne szczegóły afery w USA

Farmaceuta z Grafton w stanie Wisconsin w USA przyznał się przed sądem do zniszczenia szczepionek przeciwko koronawirusowi. Zutylizowanych przez niego preparatów były setki. Jak się okazało, mężczyzna był znany w swoim środowisku z wiary w spiskowe i pseudonaukowe teorie, był również przeciwnikiem szczepień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  • Steven Brandenburg, farmaceuta szpitalny z Grafton w stanie Wisconsin w USA odpowiada przed sądem za zniszczenie setek preparatów szczepiennych
  • Podczas rozprawy zeznał, że na nocnych zmianach pod koniec grudnia celowo wyjmował na kilka godzin szczepionki z lodówki. Potem zostały one podane pacjentom
  • Farmaceuta od dawna był znany w swoim środowisku jako przeciwnik szczepień i zwolennik teorii spiskowych
  • Grozi mu 10 lat więzienia za narażenie zdrowia i życia zaszczepionych feralnymi dawkami

Sprawa wydaje się tym bardziej dramatyczna, że szczepionek brakuje na całym świecie. 

Setki szczepionek do wyrzucenia. Farmaceuta z USA odpowiada przed sądem

Dziś na ulice wyjdą tysiące Polek i Polaków. Jest oficjalna zapowiedź, będzie gorącoDziś na ulice wyjdą tysiące Polek i Polaków. Jest oficjalna zapowiedź, będzie gorącoCzytaj dalej

Do szokującej sytuacji doszło w Grafton w stanie Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Farmaceuta szpitalny, Steven Brandenburg, zniszczył setki dawek szczepionki przeciw COVID-19. 

- Od dawna znany był w swoim środowisku jako zwolennik teorii spiskowych oraz przeciwnik szczepień - podał portal Breaking911.com.

Podczas rozprawy sądowej, Brandenburg zeznał, że podczas dwóch kolejnych nocnych zmian pod koniec grudnia w szpitalu miał celowo wyjmować z chłodni pudełka z preparatami Moderny. Podczas długiego pobytu w temperaturze pokojowej, szczepionki nie można już użyć - staje się on nieskuteczny. Po kilku godzinach szczepionki wracały do lodówki.

Co gorsza, były potem używane do szczepień pacjentów w szpitalnej klinice. Zanim odkryto ten proceder, zaszczepionych zniszczoną dawką zostało 57 osób. 

Szybko stanął przed sądem i został oskarżony o narażenie innych osób na niebezpieczeństwo śmierci lub obrażeń ciała. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia. 

To pierwszy tak głośny przypadek - kara będzie przestrogą

- Manipulowanie przy szczepionkach w trakcie światowego kryzysu zdrowotnego wymaga zdecydowanej reakcji, co znajduje odzwierciedlenie w poważnych zarzutach, jakie Stany Zjednoczone postawiły dzisiaj - mówił Brian Boynton, który pełni funkcję prokuratora generalnego wydziału cywilnego ministerstwa sprawiedliwości USA. 

- Będziemy nadal współpracować z organami ścigania, aby zapewnić społeczeństwu bezpieczne i skuteczne szczepionki - dodał. 

- Farmaceuci należą do najbardziej zaufanych specjalistów - zaznaczył agent specjalny FBI Robert Hughes.

- Ta osoba wykorzystała swój specjalny dostęp do szczepionek. FBI bardzo poważnie traktuje zarzuty fałszowania produktów konsumenckich i wykorzysta wszystkie dostępne zasoby, aby postawić przed sądem tych, którzy celowo narażają zdrowie publiczne - mówił. 

źródło: [rmf24.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: