wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziś ruszyły zapisy na szczepienia. System internetowy już wczoraj miał problemy techniczne, co będzie dalej?

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W sieci pojawiło się wiele zdjęć dokumentujących problemy z zapisaniem się na szczepienia. Już wczoraj sygnalizowano, że Internetowe Konto Pacjenta odnotowuje awarię. Z wiadomości przekazywanych przez osoby chcące się zapisać, po tym, jak sam system zaczą

  • W czwartek 14 stycznia zgłoszono pierwsze problemy z Internetowym Kontem pacjenta, gdzie kilkanaście godzin później rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi

  • Po północy w piątek wiele osób nie mogło skorzystać z możliwości zapisu, gdyż na serwerach IKP trwały "prace serwisowe"

  • Poza problemami z samym zalogowaniem i skorzystaniem z formularza, pacjenci zgłaszali, że system generuje maila potwierdzającego przez kilka godzin

Podejrzenia, że proces zapisów na szczepienia może nie być tak idealnie przygotowany, jak zapewniali rządzący, pojawiły się już wczoraj. Na kilkanaście godzin przed umożliwieniem zapisów doszło do awarii Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Po północy sieć zalały kolejne zdjęcia dokumentujące awarię.

Rejestracja na szczepienia jest dostępna w IKP od północy 15 stycznia 2021 r. - w teorii. Tuż po godzinie 12 wiele osób spotkało się z problemami technicznymi. Pojawiły się również sygnały mówiące, że samo wejście na stronę nie było jedynym napotkanym problemem.

W czwartek doszło do awarii Internetowego Konta Pacjenta, później problemy odnotowano również po rozpoczęciu zapisów na szczepienia

Informacje poddające pod wątpliwość stopień przygotowania do rozpoczęcia procesu zapisów na szczepienia pojawiły się jeszcze w czwartek przed południem, aczkolwiek istnieje szansa, że to właśnie wtedy tezy te zyskały twarde dowody. 14.01.2021 r. tuż po godzinie 11 pojawiły się zgłoszenia, że Internetowe Konto Pacjenta nie działa. Na tym samym koncie i systemie kilkanaście godzin później rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Zgodnie z wiadomościami na temat problemów, osoby chcące zalogować się na swoje konto nie mogły tego zrobić. Na portalu pacjent.gov.pl pojawiał się komunikat mówiący o "błędzie usługi". Osoby, którym jednak udało się przebrnąć przez problemy techniczne, zgłaszały, że IKP działa wyjątkowo wolno.

W sieci szybko pojawiły się komentarze mówiące o tym, że system nie jest gotowy na przyjęcie dużego zainteresowania ze strony Polek i Polaków chcących zapisać się na szczepienia. Możliwość  została udostępniona po północy 15.01.2021 r.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Minister mówi, kiedy otwarcie galerii handlowych. Będą pierwsze

  • Kolejny lokal otwarty mimo obostrzeń. Na miejsce wpadła policja

  • Gdzie napoje stały się najdroższe przez podatek cukrowy? Analitycy sprawdzili polskie sklepy

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >