wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polityk PiS zaszczepił się z medykami poza kolejnością. Teraz partia Ziobry chce jego dymisji

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Starosta z ramienia PiS skorzystał ze szczepienia przed grupą zero. W efekcie wniosek o odwołanie Andrzeja Kruczkiewicza wystosowała zarządzana przez Zbigniewa Ziobrę Solidarna Polska. W niedzielę specjalną uchwałę podjął Zarząd Okręgowy partii w Opolu, i

  • Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz miał przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19, omijając oficjalnie obowiązującą kolejkę

  • Polityk jest tym samym kolejnym członkiem Prawa i Sprawiedliwości, który zaszczepił się przed grupą zero

  • Przedstawiciele Solidarnej Polski żądają jego dymisji. "Oczekujemy zdecydowanych i jednoznacznych działań ze strony Pełnomocnika Okręgowego PiS"

Powołując się na jeden z miejscowych portali, internetowy serwis Polsatu News podaje, że we wtorek, 29 grudnia, do powiatowego szpitala trafiła pierwsza dostawa szczepionek przeciw wirusowi.

Według medialnych doniesień jednym z beneficjentów partii, która dotarła do placówki, został nyski starosta Andrzej Kruczkiewicz. Polityk jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Starosta PiS i szczepienie przed grupą zero

Sprawa jest na tyle poważna, że Kruczkiewicz nie jest jedynym przedstawicielem PiS, którzy ominęli kolejkę, by przystąpić do szczepienia.

O bliźniaczo podobnym przypadku pisaliśmy w artykule Polityk PiS zaszczepił się poza kolejnością, nie był w grupie "zero". W partii zapadła decyzja. Tomasz Staniek opublikował wpis, w którym pochwalił się przyjęciem szczepionki przeciw COVID-19. W efekcie został usunięty z szeregów partii rządzącej.

Jak wskazuje Polsatnews.pl, podobny wniosek w sprawie starosty Kruczkiewicza do prezesa PiS wystosowała szefowa opolskiego Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm Violetta Porowska.

Nyski polityk zapewnia jednak, że nie starał się o to, by zaszczepić przed przedstawicielami służby zdrowia. Z jego relacji wynika, że skorzystał jedynie z zaproszenia dyrektora miejscowego szpitala. Kruczkiewicz miał tym samym dać przykład mieszkańcom.

Wniosek ziobrystów

Do sprawy włączyły się okręgowe władze Solidarnej Polski w Opolu. Członkowie partii Zbigniewa Ziobry podjęły uchwałę, w której wezwano Andrzeja Kruczkiewicza do zrezygnowania z funkcji nyskiego starosty.

W sytuacji, w której w pierwszej kolejności szczepieniu poddawany jest personel medyczny, będący na pierwszej linii frontu walki z pandemią od wielu miesięcy, tego rodzaju zachowanie określamy jako skandaliczne, nieakceptowalne i nieetyczne, czytamy w przytaczanym przez portal oświadczeniu.

W uchwale zarząd Solidarnej Polski wskazano, że postępowanie polityka uderzyły w "podstawy całej strategii walki z COVID-19".

W przypadku braku dymisji w dniu dzisiejszym, oczekujemy zdecydowanych i jednoznacznych działań ze strony Pełnomocnika Okręgowego PiS Pani Violetty Porowskiej i złożenia w dniu jutrzejszym przez Klub Radnych PiS w radzie powiatu nyskiego wniosku o odwołanie ze sprawowanej funkcji Pana Andrzeja Kruczkiewicza, dodano.

Ziobryści zapewnili, że wniosek zostanie poparty przed dwóch radnych z powiatu nyskiego, którzy pozostają członkami SP.

źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >