wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zaskakujące zdjęcia spod warszawskiego kościoła. Samochody ustawiają się w kolejce do zamaskowanego księdza

11 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Świątynia Opatrzności Bożej, czyli jeden z największych kościołów w Polsce, mieszczący się na warszawskim Wilanowie, w dobie panującej epidemii pozostaje zamknięty dla większej ilości wiernych. Duchowni znaleźli jednak sprytny i dość nietypowy spos

Wierni z Warszawy i okolic, którzy potrzebują w tych trudnych czasach bliskości i kontaktu z kościołem i Bogiem oraz czują potrzebę wyspowiadania się, mogą to uczynić dzięki zamaskowanemu księdzu, który pojawia się na parkingu i udziela spowiedzi.

Świątynia Opatrzności Bożej zamknięta dla większej ilości wiernych. Duchowni znaleźli jednak na to sposób. Niecodzienna sytuacja

W związku z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym wirusem SARS-CoV-2, z którym obecnie zmaga się niemal cały świat i nasz kraj, władze wprowadziły liczne restrykcje i obostrzenia. Nie ominęło to także kościołów, w których to obecnie może przebywać tylko do pięciu osób jednocześnie, co znacznie utrudnia sprawę dla wielu wiernych, którzy potrzebują częstego kontaktu z kościołem i Bogiem. Wielu też czuje potrzebę częstego wyspowiadania się, a to także zostało w ostatnim czasie utrudnione.

Jedna z największych świątyń w Polsce, a największa w Warszawie, znalazła jednak na to prosty, lecz dość nietypowy i niecodzienny sposób. Specjalnie przygotowany, zamaskowany ksiądz udziela bowiem spowiedzi na parkingu przed kościołem. Można zarówno podjechać samochodem i zostanie nam udzielony sakrament spowiedzi przez szybę pojazdu, jak również można podejść do księdza pieszo i czeka na nas krzesełko. Pojawiły się zdjęcia, które uwieczniły wspomnianą nietypową sytuację, do której dochodzi przed świątynią na warszawskim Wilanowie w czasach epidemii.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >