wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co tam się dzieje? Gigantyczna kolejka pod sklepem na Wiejskiej, symboliczny widok

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Strajk kobiet rozpoczął się wczoraj w całym kraju w związku z ustawą antyaborcyjną i chęci jej zaostrzenia, nad którą obecnie pracuje rząd. Przed Sejmem i w okolicach ul. Wiejskiej, w zastosowaniu środków bezpieczeństwa i zachowaniu odpowied

Kobiety w całym kraju, wraz ze wsparciem wielu mężczyzn, protestują jak mogą przeciw zmianom w prawie aborcyjnym, którego projekt zaostrzający to prawo (ustawa antyaborcyjna) trafił kilka dni temu do Sejmu i trwają nad nim burzliwe dyskusje. Inicjatorką projektu "Zatrzymaj aborcję" jest Kaja Godek, działaczka pro-life. 

Strajk kobiet trwa właśnie w okolicy ul. Wiejskiej. "Kolejka za ważną potrzebą"

Kobiety drugi dzień z rzędu spotkały się w sklepie Cezar, w okolicy Wiejskiej, niedaleko Sejmu, by stojąc w gigantycznej kolejce w ramach protestu wyrazić swój gniew i niezgodę na projekt ustawy antyaborcyjnej, który ma na celu jej zaostrzenie. Polki chcą mieć prawo do samodzielnego decydowania o sobie i swoim ciele.

"Drogie_dzy, jeżeli ktoś nie załatwił dziś wszystkich sprawunków życiowo niezbędnych, w okolicy Wiejskiej, w sklepie Cezar, to od 12:30 znów zajmujemy kolejkę. Można podjechać też autem czy rowerem. Zaparkować w okolicy i dołączyć do kolejki, jeśli ma się do załatwienia ważną życiową sprawę" - czytamy w początku opisu wydarzenia "Kolejka za ważną potrzebą! Nowy dzień - nowa potrzeba" na Facebooku.

"Co ciekawe, tuż obok sklepu, w Sejmie, będą wtedy głosowane dwa kluczowe dla nas projekty (po przejściu przez komisje sejmowe), które ograniczają, i tak już ograniczoną na maksa w tym kraju, aborcję, proponują karanie za edukację seksualną młodzieży i za pomocą których próbuje się nam wmówić, że edukacja seksualna przyczynia się do rozprzestrzeniania pedofilii i wzrostu liczby gwałtów. Tak tylko zauważam - ciekawostka" - czytamy w dalszej części opisu, zachęcającego do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Dołączyliście?

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >