Strajk kobiet trwa właśnie w okolicy ul. Wiejskiej. "Kolejka za ważną potrzebą". Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Kwietnia 2020

Co tam się dzieje? Gigantyczna kolejka pod sklepem na Wiejskiej, symboliczny widok

Strajk kobiet rozpoczął się wczoraj w całym kraju w związku z ustawą antyaborcyjną i chęci jej zaostrzenia, nad którą obecnie pracuje rząd. Przed Sejmem i w okolicach ul. Wiejskiej, w zastosowaniu środków bezpieczeństwa i zachowaniu odpowiedniej odległości, zebrało się wczoraj wiele kobiet i mężczyzn, w ramach protestu i ukazania swojego sprzeciwu wobec tej sytuacji i zmian, których chcą dokonać politycy PiS, uderzając w prawa kobiet. Dziś kobiety spotkały się znowu. W okolicy ul. Wiejskiej w Warszawie trwa właśnie "Kolejka za ważną potrzebą! Nowy dzień - nowa potrzeba".

Kobiety w całym kraju, wraz ze wsparciem wielu mężczyzn, protestują jak mogą przeciw zmianom w prawie aborcyjnym, którego projekt zaostrzający to prawo (ustawa antyaborcyjna) trafił kilka dni temu do Sejmu i trwają nad nim burzliwe dyskusje. Inicjatorką projektu "Zatrzymaj aborcję" jest Kaja Godek, działaczka pro-life. 

Minister Zdrowia przekazał druzgoczącą wiadomość. Wydał ważne oświadczenieMinister Zdrowia przekazał druzgoczącą wiadomość. Wydał ważne oświadczenieCzytaj dalej

Strajk kobiet trwa właśnie w okolicy ul. Wiejskiej. "Kolejka za ważną potrzebą"

Kobiety drugi dzień z rzędu spotkały się w sklepie Cezar, w okolicy Wiejskiej, niedaleko Sejmu, by stojąc w gigantycznej kolejce w ramach protestu wyrazić swój gniew i niezgodę na projekt ustawy antyaborcyjnej, który ma na celu jej zaostrzenie. Polki chcą mieć prawo do samodzielnego decydowania o sobie i swoim ciele.

"Drogie_dzy, jeżeli ktoś nie załatwił dziś wszystkich sprawunków życiowo niezbędnych, w okolicy Wiejskiej, w sklepie Cezar, to od 12:30 znów zajmujemy kolejkę. Można podjechać też autem czy rowerem. Zaparkować w okolicy i dołączyć do kolejki, jeśli ma się do załatwienia ważną życiową sprawę" - czytamy w początku opisu wydarzenia "Kolejka za ważną potrzebą! Nowy dzień - nowa potrzeba" na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka w nocy wprowadza ofertę, jakiej jeszcze nie było. Mało tego, dodatkowo zyskają seniorzy i najwierniejsi klienci
2. Pierwszy medyk w Polsce zmarł na koronawirusa. Nie żyje młody lekarz z Radomia

"Co ciekawe, tuż obok sklepu, w Sejmie, będą wtedy głosowane dwa kluczowe dla nas projekty (po przejściu przez komisje sejmowe), które ograniczają, i tak już ograniczoną na maksa w tym kraju, aborcję, proponują karanie za edukację seksualną młodzieży i za pomocą których próbuje się nam wmówić, że edukacja seksualna przyczynia się do rozprzestrzeniania pedofilii i wzrostu liczby gwałtów. Tak tylko zauważam - ciekawostka" - czytamy w dalszej części opisu, zachęcającego do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Dołączyliście? 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  2. 46-letni fizjoterapeuta zmarł w wyniku zakażenia. Dotąd nie było jeszcze takiej śmierci w Polsce
  3. TVP znalazło sobie nowego kozła ofiarnego. Jest nim ceniony specjalista, który sprzeciwił się narracji telewizji
  4. Ostre starcie w Sejmie. Marszałek próbowała uspokajać polityków
  5. Agata Duda drży o przyszłość córki. Pierwsza dama ma poważne powody do obaw
  6. Trzęsienie ziemi we Włoszech. Dotknęło obszary najbardziej dotknięte pandemią