wtv.pl
Stanisław Michalkiewicz

youtube.com/Stanisław Michalkiewicz

Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Stanisław Michalkiewicz będzie zmuszony odpowiedzieć przed Urzędem Ochrony Danych Osobowych za opublikowanie danych ofiary księdza-pedofila. "Przemysł molestowania w natarciu", tak decyzję o wszczęciu postępowania komentuje publicysta.

Prawicowy publicysta sam zdecydował się poinformować o postępowaniu wszczętym przez UODO po tym, jak ujawnił dane ofiary księdza-pedofila – pani Katarzyny, dla bezpieczeństwa nazwanej tak przez Justynę Kopińską, która jako pierwsza opisała dramat kobiety. Ofiara byłego już księdza Romana B. nie chce upubliczniać swojego wizerunku – boi się otrzymywanych gróźb ze strony osób stających w obronie księdza. Kobieta na co dzień musi zmagać się ze skierowaną w jej stronę mową nienawiści.

O dramacie, jaki przeszła 13-letnia wówczas dziewczynka, pisaliśmy już wielokrotnie. Ksiądz Roman B. zabrał ją od rodziców i, zapewniając, że umieści ją w internacie, uwięził w pustym mieszkaniu należącym do jego matki, w którym przez kilkanaście miesięcy wielokrotnie zgwałcił dziewczynkę.

Michalkiewicz, częsty gość Radia Maryja oraz Telewizji TRWAM, włączył się do sprawy, gdy sąd przyznał pani Katarzynie milion złotych zadośćuczynienia oraz dożywotnią rentę od Towarzystwa Chrystusowego. Publicysta porównał wówczas zgwałcone dziecko do prostytutki.

Stanisław Michalkiewicz: "Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga"

– Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tu milion i dożywotnia renta. Milion złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie mogą nie zarobić – skomentował Michalkiewicz w internetowym nagraniu. Za te słowa pani Katarzyna wytoczyła mu proces. Wygrała. W efekcie publicysta musiał zapłacić 150 tys. zł. W odpowiedzi, publikując wyrok sądu, upublicznił w internecie dane osobowe pani Katarzyny.

"Czuje się bardzo źle i od tygodnia nie mogę ani spać, ani jeść. Nie mogę się pozbierać. Walczę o następny dzień", napisała kobieta, cytowana przez Onet. Zapewniła jednocześnie, że jej pełnomocnik zrobi wszystko, by Michalkiewicz odpowiedział za to, co uczynił.

Teraz publicysta będzie tłumaczył się przed Urzędem Ochrony Danych Osobowych. Pismo z żądaniem złożenia wyjaśnień Michalkiewicz otrzymał 20 lutego. Ma na to 7 dni. Jak podaje Onet, UODO wystosowało pytanie, "na jakiej podstawie prawnej, z jakiego źródła i w jakim celu oraz w jakim zakresie pozyskał dane osobowe" pani Katarzyny.

Otrzymane pismo zostało opublikowane przez Stanisława Michalkiewicza na jego stronie internetowej i okraszone tytułem "Przemysł molestowania w natarciu". Mężczyzna wyraźnie nie przejmuje się wszczętym przeciw niemu postępowaniem. We wpisie po raz kolejny ujawnił bowiem dane pani Katarzyny.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >