wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Starsze małżeństwo przeżyło koszmar na SOR. Tragedia nikomu nie dała do myślenia

23 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

SOR to miejsce, do którego udajemy się w celu otrzymania pomocy medycznej, w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub nawet życia. Liczmy na szybką pomoc i ratunek. Jednak od lat słyszy się w Polsce o koszmarnych przypadkach, do jakich dochodzi na s

Sprawę nagłaśnia dziennik "Fakt". 90-letni Pan Karol przywiózł na SOR szpitala MSWiA przy ul. Włoskiej w Warszawie swoją żonę, przejęty tym, że zaczęła pluć krwią. To, co spotkało tam starszą parę, brzmi aż niewiarygodnie! Przeżyli prawdziwy koszmar. Kobieta na przyjęcie do szpitala czekała prawie trzy dni i nikt nie pomyślał przy tym, by podać jej chociaż posiłek. Starsza chora pani spędziła na SOR-ze aż 60 godzin bez jedzenia i picia. To nie żart.

SOR niczym piekło, a nie oddział ratunkowy. Można tam przeżyć prawdziwy koszmar, a w sytuacji zagrożenia życia nawet umrzeć

Najwidoczniej tragedia, jaka miała miejsce kilka miesięcy temu, o której było bardzo głośno, nie dała do myślenia polskiej służbie zdrowia i szpitalom. Mężczyzna zmarł w męczarniach, czekając na pomoc w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Trafił tam z siną i spuchniętą nogą, prawdopodobnie na skutek zatoru, czekał blisko 9 godzin na pomoc w izbie przyjęć. Kiedy w końcu nadeszła, było już za późno. 

Pan Karol przywiózł swoją żonę na SOR, która zaczęła pluć krwią. - Pierwsze godziny żona siedziała w fotelu, dopiero później umieszczono ją na sali obok SOR. Zanim znaleziono dla niej miejsce w szpitalu, spędziła na oddziale ratunkowym aż 60 godzin. Przez cały ten czas ani jej, ani pozostałym pacjentom nie zaproponowano niczego do jedzenia lub picia. Osoby towarzyszące musiały o to zadbać same. To skandal! - skarży się oburzony pan Karol.

Żona pana Karola od lat zmaga się z cukrzycą i musi regularnie przyjmować posiłki. Tymczasem w szpitalu nie otrzymała kromki chleba ani nawet szklanki wody.

MSWiA, któremu podlega warszawski szpital przy Wołoskiej nie potrafił udzielić "Faktowi" jednoznacznej odpowiedzi na temat tej skandalicznej sytuacji i tego, jak do tego mogło dojść. Wydział prasowowy MSWiA poinformował jedynie o zasadach obowiązujacych na SOR. "Pacjenci, o ile ich stan zdrowia pozwala, mają możliwość doustnej suplementacji płynów i posiłków" - czytamy w odpowiedzi. Dlaczego więc w tym przypadku tak się nie stało?

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >