wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uwaga, można zapłacić astronomiczne kary. Mieszkańcy Śląska już tego doświadczyli, dotyczy każdego

19 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Śląsk i jego mieszkańcy doświadczają w ostatnim czasie dużo problemów i nieprzyjemności. Po pierwsze epidemia, która uderzyła w to województwo szczególnie mocno, czyniąc ten region polskim epicentrum koronawirusa. Po drugie pot

W przypadku kar, za przekroczenie granicy z Czechami, jest mowa o naprawdę wielkich sumach, siegających nawet 170 tysięcy złotych. Dotyczy to głównie mieszkańców przygranicznego Śląska, które czesi wciąż uznają za poważne zagrożenie epidemiczne. Zamknięte granice obowiązują jeszcze przynajmniej do 15 czerwca, później - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - będzie można już swobodnie przekraczać granicę polsko-czeską.

Śląsk nie ma lekko. Kary za przekroczenie granicy polsko-czeskiej dla Ślązaków powalają!

Przekraczanie granicy z Czechami w województwie śląskim wciąż jest zabronione. Jego mieszkańcy, jeśli dopuszczą się złamania tego zakazu, muszą liczyć się z ogromną karą pieniężną, która może przyprawić o zawrót głowy. Wynika to z tego, że region śląski, graniczący z Czechami, zaznaczony jest na czeskiej mapie bezpiecznych państw cały czas na czerwono, jako duży stopień zagrożenia epidemicznego i wciąż nieopanowanej epidemii. Oznacza to, że według Czechów sytuacja na Śląsku nadal jest fatalna, a otwarcie granic jest ryzykowne. Polacy z innych części Polski mogą już swobodnie przekraczać granicę polsko-czeską, jednak też powinni uważać.

- Obecnie granica z Czechami jest dla mieszkańców woj. śląskiego zamknięta również tranzytowo, a nawet pracownicy transgraniczni muszą mieć negatywny test na koronawirusa - informuje portal eska.pl.

Jedynym warunkiem do przekroczenia granicy polsko-czeskiej bez konfekwencji, jest powód zawodowy lub zdrowotny. Natomiast jeśli Ślązacy przekroczą granicę bez tych dwóch wyraźnych powodów (celowo lub przez pomyłkę), mogą liczyć się z naprawdę dużą karą. Nieprzyjemności mogą spotkać także obywateli całej Polski, jeśli nie udowodnią, że nie na pewno nie są mieszkańcami Śląska. Olbrzymia kara, o której mowa i która grozi, to nawet milion koron, czyli w przeliczeniu na polskie pieniądze aż ok. 170 tys. zł. 

Źródło: eska.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >