Śląsk ogniskiem epidemii. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Maja 2020

Tragiczna sytuacja na Śląsku, znamy najnowsze dane. Czy obostrzenia powinny zostać zdjęte?

Śląsk pozostaje w fatalnej sytuacji, związanej z koronawirusem. Ta część naszego kraju jest obecnie najbardziej dotknięta epidemią. Dzisiejsze dane nie pozostawiają złudzeń. Łącznie doszło 205 nowych przypadków w woj. śląskim. Tymczasem Polska przystąpiła dziś do trzeciego etapu odmrażania kraju i luzowania obostrzeń.

Blisko 2300 zakażonych górników ze śląskich kopalń, a w całym województwie śląskim ponad 5500 zakażeń - taki stan był na dziś (poniedziałek) w godzinach porannych. W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapewniał o opanowej sytuacji na Śląsku oraz o tym, że nie jest brane pod uwagę zamknięcie i izolacja województwa.

Przełom w walce z koronawirusem, fantastyczne wieści. Remdesivir zatwierdzony w leczeniu zakażonych przez Europejską Agencję LekówPrzełom w walce z koronawirusem, fantastyczne wieści. Remdesivir zatwierdzony w leczeniu zakażonych przez Europejską Agencję LekówCzytaj dalej

Śląsk: fatalna sytuacja epidemiczna. Zakażonych jest już ponad 5500 osób 

Z danych podanych w poniedziałek rano wynika, że już u ok. 2300 pracowników śląskich kopalń stwierdzono zakażenie koronawirusem. Najgorsza sytuacja (blisko 1300) jest w Polskiej Grupie Górniczej oraz po prawie pół tysiąca w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i w kopalni Bobrek, która należy do Węglokoksu.

Wymazy od górników pobierane były przez cały weekend. Zostali zbadani po raz drugi ci, którym w pierwszym teście wyszedł wynik ujemny. Od piątku do niedzieli próbki miały zostać pobrane od ok. 13,5 tysiąca pracowników śląskich kopalń.

Jak wynika ze szczegółowych danych sanepidu, opublikowanych w poniedziałek rano, w woj. śląskim potwierdzono dotąd już 5502 przypadki zachorowań na COVID-19 (od niedzieli odnotowano wzrost o kolejne 163 przypadki). Zmarło 179 osób, a 1104 osoby wyzdrowiały.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W dniu pogrzebu 16-letniej Kornelii media ujawniają porażające szczegóły morderstwa. Dziewczyna mogła bardzo cierpieć przed śmiercią
2. Rząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczyk

Najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia po godz. 17 ukazują nieco lepszą sytuację, jednak nadal nie brakuje nowych przypadków. Odnotowano bowiem 42 nowe zakażenia na Śląsku. Rano było 163, co łącznie daje nam aż 205 nowych przypadków osób zakażonych z jednego województwa w ciągu jednego dnia. Czas pokaże, co przyniosą kolejne dni i czy luzowanie obostrzeń na terenie całego kraju nie przyczyni się do kolejnych fali wzrostu zakażeń.

Liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce to obecnie 18 885 osób, w tym 936 zmarłych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lek na COVID-19 przydzielany pacjentom losowo. Kontrowersyjny pomysł Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia
  2. Szczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowo
  3. TVP nie przepuściło tematu filmu Sekielskich. Materiał “Wiadomości” może bulwersować
  4. Mocne opinie Polaków po filmie Sekielskich. Badanie nie pozostawia złudzeń
  5. Emocjonalne słowa księdza na mszy o “Zabawie w chowanego”. Wszystko się nagrało, wielu będzie zadziwionych
  6. Wyjechał na wakacje mimo epidemii. Może skończyć w więzieniu i zapłacić ogromną karę

Źródło: rmf24.pl