wtv.pl > Tylko u nas > Siostrzeństwo w sporcie. Rywalizują i wspierają się, zamiast kopać pod sobą dołki
Maja Staśko
Maja Staśko 19.03.2022 08:58

Siostrzeństwo w sporcie. Rywalizują i wspierają się, zamiast kopać pod sobą dołki

sunileebiles
Instagram @sunisalee_

Suni Lee jako pierwsza Amerykanka pochodzenia azjatyckiego zdobyła złoty medal w gimnastyce sportowej kobiet na igrzyskach w Tokio!

Po wygranej Suni Lee napisała na Instagramie:

"To jest tak surrealistyczne. nie wiem, jak wam wszystkim wystarczająco podziękować za miłość i wsparcie. dziękuję wszystkim, którzy we mnie uwierzyli i nigdy ze mnie nie zrezygnowali. to jest spełnienie marzeń 😭💕 ZROBILIŚMY TO 😭"

>

Simone Biles, która zrezygnowała z rozgrywek indywidualnych, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne (więc i fizyczne - pisaliśmy o tym TUTAJ), napisała po wygranej Suni Lee:

„GRATULACJE KSIĘŻNICZKO 🤍✨✨ absolutnie to rozniosłaś!!! MISTRZYNI OLIMPIJSKA!!! Jestem tak bardzo z ciebie dumna!!!!

>

To Simone Biles była typowana na zwyciężczynię tych igrzysk: podobnie jak tych w Rio de Janeiro w 2016 r.

Gdy Simone ogłosiła rezygnację z udziału w zawodach, Suni skomentowała to:

„Jestem dumna z Ciebie i wszystkiego, co osiągnąłeś! dziękuję za bycie wzorem do naśladowania i kimś, kogo podziwiam każdego dnia. inspirujesz mnie nie tylko jako gimnastyczka, ale także jako osoba. Twoja nieustraszoność i umiejętność robienia niemożliwego nie pozostaje niezauważona, kochamy Cię!! 🤍”

>

To jest zmiana spojrzenia na rywalki w sporcie. To jest siostrzeństwo i wsparcie zamiast podkopywania pod sobą dołków.

Siostry bliźniaczki

W gimnastyce artystycznej jest podobnie. Od lat mistrzyniami świata na przemian są siostry bliźniaczki z Rosji, które bezwarunkowo się wspierają: Dina i Arina Averina. Gdy jedna ćwiczy, druga jest obok, trzyma za nią kciuki, zna jej układ na pamięć i przejmuje się każdym elementem. I na odwrót. W tym roku także obydwie zawalczą na igrzyskach Tokio 2020. To jest sport i relacje między dziewczynami w sporcie, które dają nadzieję. Kolejne pokolenia gimnastyczek będą miały świetne wzory relacji między sobą.

>

Zmienia się. I to jest piękne.

Powiązane