wtv.pl
sekcja zwłok

EAST NEWS

Patolog tuż przed sekcją zauważył, że pacjent żyje. Dramatyczna pomyłka w Indiach

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Miała rozpocząć się sekcja zwłok, jednak patolog dostrzegł, że pacjent na stole wciąż żyje. Tuż przed realizacją zabiegu medycznego ekspert wskazał, że młody mężczyzna wciąż wykazuje funkcje życiowe. Do dramatycznej pomyłki doszło w Mahalingapur w Indiach

Informacje o incydencie przekazały media indyjskie, na które powołuje się Radio Zet. Jak wynika z relacji portalu, w Mahalingapur doszło do poważnego wypadku drogowego. 27-latek na motocyklu doznał rozległych obrażeń ciała. Podjęto natychmiastową akcję ratunkową, dzięki której udało się skutecznie przewieźć mężczyznę żywego do najbliższej jednostki ochrony zdrowia. 

Właśnie miała rozpocząć się sekcja zwłok. Pacjent jeszcze żył

Radio Zet podaje, że ofiarą pomyłki jest Shankar Shanmukh Gombi. Mieszkaniec stanu Karnataka został oddany pod opiekę szpitala w Belgavi. Medycy podłączyli go do respiratora, jednak prędko okazało się, że intensywna terapia nie przynosi najmniejszych skutków. 

Postawiono druzgocącą diagnozę, którą okazała się śmierć mózgu. Mężczyznę przy życiu utrzymywała jedynie aparatura medyczna.

Informacji o zdarzeniu przekazała rodzina Shankara. W rozmowie z indyjskim portalem "Times of India" bliscy wyjaśnili, że do orzeczenia zgonu doszło w ostatnią niedzielę. - W niedzielę wieczorem przywieźliśmy Shankara karetką do szpitala rządowego w Mahalingapur. Personel uznał go za zmarłego i skierował ciało do sekcji zwłok - deklarowali, cytowani przez Radio Zet. 

27-latek trafił do prosektorium, by następnie doczekać się sekcji zwłok. Patolog podczas przygotowań do zabiegu przygotował mężczyznę i przeprowadził wstępne oględziny. Całe szczęście już wtedy okazało się, że mieszkaniec Indii reaguje na dotyk. Lekarz wyczuł także puls. 

- W swojej 18-letniej karierze wykonałem ponad 400 sekcji zwłok, ale nigdy nie widziałem takiego przypadku - komentował, cytowany przez Radio Zet. Dzięki czujności patologa Shankara ponownie skierowano do szpitala. W prywatnej placówce przeprowadzono badania, które wykazały duże szansę na przeżycie.  

W trakcie zaskakującego zwrotu akcji rodzina już drukowała nekrologii, przygotowując równolegle ceremonię pogrzebową. O tragedii poinformowano także lokalną społeczność. Z relacji Radia Zet, powołującego się na zagraniczne źródła, wiemy, iż służby miały nie zarejestrować skargi w sprawie skandalicznej pomyłki. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Nauczycielom z Rybnika obniżono dodatek. Z 40 do 1 zł

  • Dr Zaczyński o Wielkanocy w dobie pandemii. Nie ma co liczyć na zniesienie obostrzeń

  • Nauczycielka wrzuciła do sieci zdjęcie z wakacji. Ściga ją skarbówka

Źródło: [Radio Zet/Times of India]

</

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >