Sejm głosował w sprawie poprawek Senatu. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Kwietnia 2020

TVN24: Testów dla wszystkich pracowników służby zdrowia nie będzie. “Odrzucono głosami PiS-u"

Sejm ubiegłej nocy decydował o przyjęciu zgłoszonych przez Senat poprawek do ustawy dotyczącej pakietu antykryzysowego. Przyjęto 45 z 95 z nich. Lider PO Borys Budka wskazał, że "głosami PiS" odrzucono projekt cotygodniowych testów dla pracowników służby zdrowia, podaje TVN24.

Senat zaproponował łącznie 95 zmian dotyczących projektu paktu antykryzysowego zwanego "tarczą 2.0". Podczas nocnego posiedzenia przegłosowano m.in. zwolnienie ze składki ZUS wszystkich firm jednoosobowych, bez względu na wysokość przychodu. Zaakceptowano także poprawki, według których pakietem będzie można objąć również te przedsiębiorstwa, które powstały w okresie od 1 lutego do 1 kwietnia 2020 roku, wskazuje "Wprost".

Minister przekazała ważne informacje. Dotyczą wszystkich rodziców i uczniówMinister przekazała ważne informacje. Dotyczą wszystkich rodziców i uczniówCzytaj dalej

Sejm "odrzucił coś symbolicznego"

Warto zaznaczyć, że jednocześnie odrzucono aż 50 proponowanych przez Senat poprawek, w tym przepis dotyczący przeprowadzania testów na obecność wirusa wśród wszystkich pracowników służby zdrowia. Tworzyły one jeden pakiet, który nie został przyjęty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lekarze murem za wybitnym ekspertem. Padł ofiarą ataków TVP, bo się sprzeciwił
2. Jak długo będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia na konferencji rozwiał wszystkie wątpliwości

Decyzję rządzących ostro skrytykował lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka. – Odrzucono coś symbolicznego: testy dla wszystkich pracowników służby zdrowia – przekazał, cytowany przez TVN 24.

– Odrzucono głosami PiS-u i to był prawdziwy test na to, czy ktoś chce walczyć z koronawirusem, chce odmrozić polską gospodarkę, chce dbać o bezpieczeństwo tych, którzy na co dzień są na pierwszej linii, czy też uprawia politykę picu i atrapy – dodał przewodniczący PO.

Nie obyło się również bez niewielkich uszczypliwości. – Widocznie pan prezes, jego koledzy i koleżanki chcieli iść spać albo może wstyd im było, że co innego mówi premier, składając obietnice, a co innego oni robią w głosowaniach – powiedział Borys Budka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne
  2. Poseł: 500 plus nie powinno należeć się wszystkim. Wskazuje Polaków, którzy powinni je stracić
  3. TVP planuje debatę kandydatów na prezydenta. Już zaczęło się zamieszanie, szczegóły zaskakują
  4. WHO ostrzega przed napojami procentowymi w czasie pandemii. Ma dla państw specjalne zalecenie
  5. Posypały się kary dla medyków. Nie zgłosili się do pracy przy zwalczaniu epidemii we wskazanej placówce
  6. Kraj oficjalnie ogłosił, że ma lek na koronawiusa. Zaskakujące wiadomości z zagranicy

Źródła: TVN 24 / Wprost