wtv.pl > Polska > Sąd wydał decyzję w sprawie nauczycielki, która spoliczkowała ucznia. Będzie musiała odpowiedzieć za swoje czyny
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:06

Sąd wydał decyzję w sprawie nauczycielki, która spoliczkowała ucznia. Będzie musiała odpowiedzieć za swoje czyny

Nauczycielka odpowie
Wokandapix/pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim zadecydował w sprawie nauczycielki, która uderzyła jednego ze swoich uczniów w twarz. Kobieta będzie musiała odpowiedzieć karnie za czyn, którego się dopuściła.

Według sądu zachowanie ucznia nie było uzasadnieniem do użycia wobec niego przemocy.

Nauczycielka straciła panowanie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim wydał decyzję dotyczącą nauczycielki, która odpowiedziała na zachowanie jednego ze swoich uczniów przemocą.

Do zdarzenia doszło podczas jednej z lekcji odbywających się w obchodzonym przez szkołę Dniu Kobiet. Jeden z uczniów, nie zapytawszy prowadzącej zajęcia o zdanie, bez słowa wyszedł z klasy.

Gdy po jakimś czasie wrócił, zdenerwowana kobieta zapytała, kim jest dla niego nauczycielka. Chłopiec miał odpowiedzieć, że "nikim".

Wówczas prowadząca lekcję uderzyła go otwartą dłonią w twarz, na oczach wszystkich zgromadzonych w sali uczniów.

Nieproporcjonalna odpowiedź?

Jak przekazała "Rzeczpospolita", sąd orzekł, że zachowanie nauczycielki było w pełni celowe i kierowane określonym motywem.

- Było nim niepoprawne zachowanie się ucznia i jego odpowiedź na słowa co nauczyciel znaczy dla ucznia - podano w uzasadnieniu sądowym. - Odpowiedź "nikim" w żadnym wypadku nie usprawiedliwiała tak gwałtownej i znaczącej reakcji ze strony dorosłego - dodano.

Co więcej, orzekający uznali, że wyjście ucznia z klasy nie było zakłóceniem lekcji, ponieważ nie poruszano na niej kwestii merytorycznych, a odbywała się w obchodzonym w szkole Dniu Kobiet.

Stwierdzono również, że uderzenie w twarz na oczach kolegów i koleżanek z klasy miało formę wyjątkowo obraźliwą i upokarzającą.

Zadecydowano, że za swoje zachowanie nauczycielka będzie musiała odpowiedzieć karnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: Wirtualna Polska, "Rzeczpospolita", wtv.pl

Powiązane