wtv.pl > Polska > 13-latki powieszone w Dobczynie najprawdopodobniej popełniły samobójstwo. Nowe informacje w sprawie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:05

13-latki powieszone w Dobczynie najprawdopodobniej popełniły samobójstwo. Nowe informacje w sprawie

Śmierć w Dobczynie
Jakub Kaminski/East News

Wstrząsająca tragedia poruszyła całą Polskę.

Nastolatki powieszone w Dobczynie najprawdopodobniej popełniły samobójstwo. Wynika to z relacji mężczyzny, który odnalazł ciała. Do świadka dotarli dziennikarze "Faktu".

Śmierć 13-latek

Wszystko wskazuje na to, że 13-latki, których martwe ciała odnaleziono w Dobczynie, popełniły samobójstwo. Na zwłoki powieszone na wierzbie natknął się we wtorek mężczyzna spacerujący z psem.

Zaginięcie jednej z nich rodzice zgłosili już w poniedziałek przed północą. Przez całą noc funkcjonariusze policji poszukiwali dziewczynki; znaleziona została jednak dopiero następnego dnia rano, razem z innym dzieckiem, w tym samym wieku.

Dziennikarze "Faktu" dotarli do mężczyzny, który odnalazł zwłoki podczas spaceru. Przechodzień przyznał, że początkowo wydawało mu się, że trafił na powieszone kukły. Dodał również, że obie były bardzo elegancko ubrane - jedna w czarne spodnie, a druga w czarną sukienkę.

- Miały pomalowane oczy na czarno i ostry makijaż twarzy, przypominały manekiny - powiedział mężczyzna - Być może należały do jakiejś subkultury młodzieżowej - zastanawiał się.

Zaplanowane samobójstwo?

Jedna z dziewcząt to mieszkanka Warszawy, druga Dobczyna, w którym doszło do tragedii. Jak podają media, 13-latka ze stolicy pojechała pociągiem do miejscowości w powiecie wołomińskim - obecność dziewcząt na dworcu w Dobczynie zarejestrowały kamery monitoringu. Miały mieć przy sobie duże plastikowe doniczki.

Przedmioty te zostały również odnalezione pod wierzbą. Najprawdopodobniej posłużyły do samobójstwa.

Ciała obu nastolatek zwisały z tej samej gałęzi osamotnionej wierzby znajdującej się nieopodal miejsca zamieszkania jednej z nich.

Choć wszystkie okoliczności zdają się wskazywać na samobójstwo, prokuratura rozpatrzy wszelkie możliwe hipotezy.

- Każda hipoteza jest brana pod uwagę i pod takim kątem jest zbierany materiał dowodowy. Dopóki nie będziemy mieli protokołu i pełnej opinii z sekcji zwłok i nie będzie opinii, nie można nic zakładać - przekazała w rozmowie z Wawa Info prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: fakt.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Tagi: Dobczyn
Powiązane