Warmia i Mazury nie otrzymają jednak 300 mln złotych obiecanych przez rząd?. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 2 Marca 2021

Rząd jednak nie da pieniędzy. Odcina się od pomysłu wsparcia 300 mln złotych Warmii i Mazur

Warmia i Mazury miały zostać wsparte przez rząd w sposób podobny do górskich regionów. Niestety opublikowane 26 lutego radosne zapewnienia Michała Wypij, że Jarosław Gowin doprowadził do tego, że pojawi się tam ponad 300 mln złotych nie okazały się mieć pokrycia w rzeczywistości. Plan dla regionu nie wejdzie najprawdopodobniej w życie.

  • 26 lutego na Twitterze Michała Wypij pojawił się wpis informujący, że Warmii i Mazurom przekazane zostanie ponad 300 mln złotych
  • Miał to być efekt bezpośrednich działań Jarosława Gowina
  • W mniej niż tydzień od ogłoszenia, rząd postanowił się jednak wycofać z programu pomocowego dla regionu

Od pewnego czasu rząd nieustannie przekonuje na kolejnych konferencjach prasowych, że Polska na tle innych krajów radzi sobie z pandemią świetnie. Nie tylko pod względem szczepień, organizacji, ale przede wszystkim wsparcia finansowego gospodarki.

W narracji mówiącej o świetnej organizacji tarcz pomocowych rząd nie zapomina o kolejnych inwestycjach oraz odrębnych programach pomocowych. Niestety Warmia i Mazury, które w zeszłym tygodniu dowiedziały się, że otrzymają ponad 300 mln złotych, najprawdopodobniej nie mogą oczekiwać jakiegokolwiek przelewu z budżetu państwowego.

Współpracownik Jarosława Gowina obiecywał pieniądze dla Warmii i Mazur, ale rząd raczej ich nie przekaże

Nie ulega wątpliwości, że koronawirus i wprowadzane w związku z nim przez rząd konkretne obostrzenia dość mocno odbijają się na lokalnych przedsiębiorcach. Niesie to ze sobą poważne problemy w ogólnopolskim ujęciu rynku.

Niemniej Mateusz Morawiecki przekonuje, że polscy przedsiębiorcy nie narzekają i ma do nich płynąć rzeka pieniędzy. Właśnie taką "rzekę" wsparcia zapowiedział współpracownik Jarosława Gowina Michał Wypij.

Kilkuletnia dziewczynka szła wzdłuż drogi ekspresowej S3. Udostępniono nagranieKilkuletnia dziewczynka szła wzdłuż drogi ekspresowej S3. Udostępniono nagranieCzytaj dalej

Olsztyński poseł Michał Wypij 26 lutego 2021 r. na swoim Twitterze pochwalił się, że Warmia i Mazury otrzymają dzięki działaniom lidera Porozumienia ponad 300 mln złotych. Wszystko wskazuje jednak na to, że rząd zdecydował się wycofać z tego pomysłu i objęty ponownie obostrzeniami region nie zostanie zasilony pomocą finansową z państwowej kasy.

Michał Wypij obiecywał ponad 300 mln złotych

- Warmia i Mazury dostaną dodatkowe wparcie rządowe! Dzięki szybkim działaniom @Jaroslaw_Gowin ponad 300 milionów złotych dodatkowo trafi do gmin w naszym województwie! Wsparcie to zostanie przyznane w niemal identyczny sposób jak w przypadku gmin górskich! Dziękujemy! - napisał na swoim Twitterze Michał Wypij.

Wpis opatrzony został zdjęciem polityków oraz typowym mazurskim widokiem: jeziorem, łódką i zachodzącym słońcem. Niestety widoki na rządowe pieniądze nie są już tak malownicze.

Rząd wycofuje się z zapowiedzi?

RMF FM podaje, że rząd nie ma zamiaru obecnie przekazywać regionowi ponownie objętemu restrykcjami pieniędzy, zatem inwestycje, których budżety przewidywały wsparcie państwowej kasy, zostają na razie zamrożone.

Specjalny program ratunkowy dla Warmii i Mazur, jednego z głównych regionów turystycznych, nie znajduje się obecnie na liście priorytetów Mateusza Morawieckiego. Jarosław Gowin nie odniósł się jeszcze do tych informacji.

Źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV: