wtv.pl > Polityka > Mateusz Morawiecki bohaterem klipu PFN. Wyliczono wszystkie jego zasługi
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:42

Mateusz Morawiecki bohaterem klipu PFN. Wyliczono wszystkie jego zasługi

Mateusz Morawiecki bohater Polski
youtube.com/Polska Fundacja Narodowa
  • Mateusz Morawiecki jest bohaterem klipu udostępnionego przez Polską Fundację Narodową

  • Spot promuje serię filmów "The Royal Tour", wyświetlanych m.in. w Stanach Zjednoczonych

  • Możemy się z niego dowiedzieć, że Mateusz Morawiecki jest osobą bardzo zasłużoną dla historii Polski

Według twórców nagrania Mateusz Morawiecki z pewnością pretenduje do miana jednego z najważniejszych bohaterów Polski. 

Mateusz Morawiecki bohaterem narodowym

"The Royal Tour" to seria filmów dokumentalnych, opowiadających o wyjątkowych krajach świata. Prezentowane są w niej zjawiska przyrodnicze, historia i obyczaje danych państw. Twórcą jest Peter Greenberg, amerykański dziennikarz i podróżnik. 

Gospodarzami poszczególnych "odcinków" są przywódcy lub szefowie rządów krajów, o których opowiadają. Nie dziwi zatem, że w przypadku Polski padło na Mateusza Morawieckiego. Skonfundować widza może jednak obraz premiera, jaki wykreowano w nagraniu.

Polska Fundacja Narodowa opublikowała jeden z klipów promujących polską część serii. W obrazie, który mogli obejrzeć widzowie na całym świecie, widzimy szefa rządu wchodzącego na wieżę zamkową i z dumą przypatrującego się pobliskiemu jezioru. 

Co więcej, z materiału biograficznego Mateusza Morawieckiego, który został przedstawiony w klipie, dowiedzieć się można wielu informacji, które mogą okazać się niemałym zaskoczeniem dla Polaków. Okazuje się bowiem, że aktualny premier jest kimś w rodzaju bohatera narodowego w naszym kraju

11-letni chłopiec walczący o wolność

Przy muzyce rodem z kina akcji, jakiego nie powstydziłby się sam Chuck Norris, widzowie obserwują Mateusza Morawieckiego górującego nad pobliskim jeziorem, na szczycie ceglanej wieży. W tle słyszymy głos lektora, który w języku angielskim tłumaczy nam, kim tak naprawdę jest nasz bohater

- Mając zaledwie 11 lat rozpoczął w podziemiu walkę o wolność. Nim skończył 19 lat był wielokrotnie porywany, aresztowany i bity przez SB - słyszymy w nagraniu. 

Z informacji udzielonej przez lektora dowiedzieć możemy się m.in. tego, że premier przyczynił się do zwycięstwa nad "imperium zła" oraz, że stanowi ważną część historii naszego narodu. 

W kolejnych ujęciach zobaczyć możemy wiele ujęć krajobrazu Polski oraz... Mateusza Morawieckiego grającego w tenisa stołowego. 

- Oto Mateusz Morawiecki, który dzisiaj jest premierem Polski - podsumowuje głos z backgroundu.

(Zdjęcie wyróżniające składa się ze screenów nagrania "Poland: the Royal Tour - Promo Pack 2", opublikowane na kanale Polskiej Fundacji Narodowej w serwisie YouTube - youtube.com/Polska Fundacja Narodowa)

Źródło: wirtualnemedia.pl, youtube.com/Polska Fundacja Narodowa

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane