wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ryszard Terlecki szczerze: "Najchętniej pozbyłbym się koalicjantów"

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ryszard Terlecki został zapytany przez dziennikarzy o problemy wewnętrzne w obozie Zjednoczonej Prawicy. Jak przyznał, z powodu coraz częstszych nieporozumień, najchętniej zrezygnowałby z dalszej współpracy z koalicjantami.

  • Ryszard Terlecki przyznał, że w Zjednoczonej Prawicy dochodzi do wielu nieporozumień i chętnie wycofałby się ze współpracy z koalicjantami

  • Polityk wyraził nadzieję, że konflikty uda się jednak zażegnać tak, by wybory mogły odbyć się w przewidywanym terminie

  • W programie "Graffiti" Polsat News o konflikcie w obozie rządzącym opowiadał również wicepremier Jarosław Gowin

Jeśli dobrze interpretujemy słowa Ryszarda Terleckiego, nad obozem Zjednoczonej Prawicy pojawiły się czarne chmury. 

Ryszard Terlecki nie chce współpracy z koalicjantami 

W przeciągu ostatnich miesięcy obserwujemy coraz większą liczbę nieporozumień w Zjednoczonej Prawicy. Problemy wydają się być na tyle poważne, że już wielokrotnie mówiono o hipotetycznym rozłamie w obozie rządzącym - zdarzały się również odejścia wpływowych posłów. 

Tzw. piątka dla zwierząt, tarcia dotyczące uchwały unijnego budżetu na lata 2021-2027, czy nieporozumienia w sprawie funkcjonowania publicznych mediów to tylko niektóre spośród wielu tematów, w których koalicjanci wykazują odrębne zdanie od reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości

Konflikty wewnętrzne, początkowo ukrywane, zaczęły coraz częściej wychodzić na światło dzienne, toteż politycy zabierają głos w ich sprawach również w rozmowach z mediami. O świadomości problemu mówił w ostatnio w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Terlecki

- Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów - powiedział wprost wicemarszałek -  Ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów - zapowiedział. 

Czy to początek końca?

W porannym wydaniu programu "Graffiti" na antenie Polsat News gościł wicepremier Jarosław Gowin. Również on nie ukrywał, że sytuacja w Zjednoczonej Prawicy jest wyjątkowo napięta i dochodzi do licznych nieporozumień wewnątrz obozu. 

- Porozumienie uważa za niedopuszczalne to, co dzieje się w mediach publicznych - przekonywał wicepremier. 

Jarosław Gowin zarzucił również Prawu i Sprawiedliwości, że wykazało wsparcie wobec próby obalenia legalnie wybranych władz Porozumienia. Zdaniem wicepremiera, Adam Bielan otrzymać miał zielone światło na swoje działania dotyczące formułowania zarzutów pod jego adresem przed sądem. Chodzić miało o rzekomą niezgodność z prawem pełnienia przez Gowina funkcji przewodniczącego. 

Jak zasugerował w programie Polsat News, zaufanie da się jeszcze udbudować, ale wymaga to szczerej rozmowy pomiędzy liderami trzech ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy i postawienia pewnych spraw jasno. 

Rozłam w obozie rządzącym doprowadzić musiałby do przedwczesnych wyborów. Jeśli koalicjantom uda się porozumieć, głosowanie odbędzie się w przewidzianym na to 2023 r. 

Źródło: wp.pl, gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Rząd dopuścił do zaszczepienia urzędników Agencji Rezerw Strategicznych. Pracownicy ominęli kolejkę

  • Znamy wyniki kontroli w KPRM. Michał Dworczyk decyzje o szczepieniach podejmuje "ustnie"

  • Prezentacja Nowego Ładu PiS-u musi zostać przesunięta w czasie. Według oficjalnych informacji - z powodu sytuacji pandemicznej

undefined

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Polityka

Poparcie dla PiS rośnie, ale nie na tyle, by zapewnić samodzielne rządy. Czy Jarosław Kaczyński będzie musiał rozważyć skrajne rozwiązania?

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa

Polityka

Lech Wałęsa przegrał w sądzie ze Sławomirem Cenckiewiczem. Nie oznacza to jednak, że straci na tym finansowo

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Polityka

Donald Tusk zabiera głos w sprawie imprezy u Roberta Mazurka. Odpowiada też, czy napiłby się "wódeczki" z Markiem Suskim

Czytaj więcej >

Polityka

Kancelaria Premiera z wyższym budżetem na przyszły rok. Wydatki wzrosną o 214 mln zł

Czytaj więcej >

Polityka

Sondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomoże

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polityka

Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Czytaj więcej >