wtv.pl
Ryszard Terlecki wychodzi

East News/Jakub Kaminski - zdjęcie ilustracyjne

Ryszard Terlecki nieoczekiwanie opuścił uroczystość sejmową. Polityka zabolały słowa jednej z mówczyń?

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ryszard Terlecki wyszedł z sali podczas uroczystości nadania jej imienia wicemarszałek Olgi Krzyżanowskiej. Stało się to podczas przemówienia córki wyróżnianej działaczki, która powiedziała, że jej matka była zagorzałą krytyczką obecnej władzy.

Część zgromadzonych polityków była oburzona zachowaniem marszałka.

Ryszard Terlecki wychodzi z uroczystości

We wtorek Sejm postanowił uczcić trzecią rocznicę śmierci znanej polityczki i działaczki społecznej Olgi Krzyżanowskiej. W tym celu zadecydowano o uhonorowaniu jej poprzez nadanie jej imienia jednej z sejmowych sal.

Chodzi o pomieszczenie nr 412 w jednym z budynków Kancelarii Sejmu. Od wczoraj w sali znajduje się portret zmarłej wicemarszałek, który ma być dowodem jej patronatu.

W uroczystości nadania imienia wzięło udział wielu działających i byłych polityków, m.in. Bogdan Borusewicz, Marek Pęk, Katarzyna Lubnauer, czy Wanda Nowicka.

Obecny był również marszałek Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości. Jako jedyny nie doczekał jednak końca uroczystości. Wyszedł podczas przemówienia, w którym krytykowano obóz rządzący.

publicystyka

Hartman: Co robić z takim Terleckim?

CZYTAJ DALEJ

Bolesna krytyka?

Podczas wydarzenia wygłoszonych zostało kilka przemówień. Jedno z nich zaprezentowała córka zmarłej polityczki Magdalena Krzyżanowska-Mierzewska.Podczas jej przemowy nie zabrakło nawiązań do bieżących spraw społeczno-politycznych. Kobieta podkreśliła, że jej matka była przeciwniczką obecnego rządu.

- Mama była krytyczna wobec partii rządzącej, rujnowania państwa prawa, odsądzania od czci i wiary przeciwników politycznych, a szczególnie wobec podporządkowania prokuratury bieżącej polityce - powiedziała w swoim przemówieniu córka Krzyżanowskiej. - Posługiwanie się prawem karnym do eliminowania przeciwników politycznych miała zawsze na uwadze jako najgorsze, co się może w polityce zdarzyć - dodała.

Podczas wygłaszanych przez kobietę słów, Ryszard Terlecki postanowił opuścić salę. Bez słowa wycofał się z rzędu stojących polityków pozostawiając zauważalną lukę.

- Wicemarszałek Terlecki w trakcie jej mowy opuścił salę, jak zwykle wykazując się brakiem szacunku - napisała na Twitterze posłanka KO Małgorzata Tracz.- Marszałek @RyszardTerlecki wychodzi, okazując swój tradycyjny brak szacunku... - wtórował jej poseł Franciszek Sterczewski.Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >