Ryszard Terlecki skomentował projekt zniesienia możliwości odmowy mandatu.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Stycznia 2021

Skrytykowali pomysł Zjednoczonej Prawicy ws. mandatów. Terlecki w odpowiedzi obraził opozycję

Ryszard Terlecki skomentował pomysł członków Zjednoczonej Prawicy dotyczący zniesienia możliwości odmowy mandatu. Zdaniem szefa klubu PiS projekt będzie procedowany. Polityk skomentował jednocześnie krytyczne głosy opozycyjnych polityków.

  • Trwają dyskusje wokół projektu dotyczącego zniesienia możliwości przyjęcia mandatu
  • Ryszard Terlecki odniósł się do głosów opozycyjnych polityków, którzy krytykowali zaproponowane rozwiązanie
  • "Durna opozycja w każdej sprawie mówi to samo", stwierdził wicemarszałek Sejmu

Nie milkną echa w sprawie projektu zmian w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia, który w miniony piątek został opublikowany na rządowych stronach internetowych. Jego autorami jest 32 posłów koalicji rządzącej, a do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem upoważniono posła Jana Kanthaka, zaufanego człowieka Zbigniewa Ziobry.

Przypomnijmy, że według nowelizacji zapisów obywatel utraciłby prawo do odmowy przyjęcia mandatu karnego.

Ryszard Terlecki: „Durna opozycja”

Co ciekawe, jeden z posłów PiS, którego podpis widnieje pod projektem, miał nieoficjalnie powiedzieć reporterowi RMF FM Patrykowi Michalskiemu: – Jestem załamany i wściekły, nie wiem, dlaczego moje nazwisko tam figuruje.

Wspomniany polityk miał zaznaczyć, że nie znał projektu, a podpis złożył in blanco.

Ksiądz z ambony obrażał Rodowicz i Kozidrak oraz mówił o śmierci. Ksiądz z ambony obrażał Rodowicz i Kozidrak oraz mówił o śmierci. "Podstarzałe, spróchniałe matrony"Czytaj dalej

Projekt Zjednoczonej Prawicy budzi zatem liczne kontrowersje. Zastrzeżenia dotyczące proponowanego rozwiązania zgłosił m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Co więcej, pomysł krytykuje nie tylko Porozumienie Jarosława Gowina, koalicjant PiS (o sprawie pisaliśmy TUTAJ), ale również politycy opozycji, w tym Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL czy Konfederacji.

Zdaniem Ryszarda Terleckiego pomysł Solidarnej Polski jest jednak „rozsądny i logiczny”. – Bo rzeczywiście odmawianie przyjęcia mandatu raczej nie jest praktykowane w Europie. Nie wiem, co z tym będzie. Będziemy to procedować – przekazał wicemarszałek Sejmu.

Część opozycyjnych posłów wskazywała, że propozycja PiS doprowadzi do powstania państwa policyjnego. – Durna opozycja w każdej sprawie mówi to samo, więc nie jest to nic nadzwyczajnego – skomentował sprawę Terlecki.

Dopytywany, szef klubu PiS dodał: – No taka niepoważna, w kółko to samo – to już się robi nudne.

Polityk odniósł się również krytycznych uwag członków Porozumienia.– Zobaczymy. Na razie wyrażają swoje wątpliwości – zaznaczył Ryszard Terlecki, cytowany przez radiomaryja.pl.

źródło: radiomaryja.pl / RMF FM 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: