wtv.pl > Gwiazdy > Ryszard Rynkowski zamówił mszę świętą w intencji Krzysztofa Krawczyka
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:19

Ryszard Rynkowski zamówił mszę świętą w intencji Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk
Wikimedia Commons/Januarybratek
  • Krzysztof Krawczyk zmarł niespodziewanie 5 kwietnia 2021 roku. Wcześniej udało mu się wygrać walkę z koronawirusem, zmarł jednak następnego dnia po wypisie ze szpitala

  • 10 kwietnia w łódzkiej archikatedrze odbył się jego pogrzeb, na którym zjawiła się część osób, z którymi się przyjaźnił, ale również państwowi oficjele

  • Ryszard Rynkowski postanowił zamówić drugą mszę w intencji swojego zmarłego przyjaciela, by więcej osób mogło uczcić pamięć artysty

Msza ma odbyć się dopiero w maju. Może do tego czasu niektóre obostrzenia zostaną poluzowane?

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Zorganizowano mu wzruszający pogrzeb

Krzysztof Krawczyk w 2020 roku wydał ostatnią płytę i wycofał się z życia artystycznego. Ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa obawiano się, że wokalista zarazi się nim w czasie występów. Krawczyk znajdował się w grupie ryzyka ze względu na przebyte choroby i wiek. 

Jak się okazało, artyście udało się zaszczepić, jednak ostatecznie zaraził się koronawirusem. Nie on był jednak przyczyną jego śmierci - 4 kwietnia oznajmił, że wraca do domu ze szpitala i że pokonał chorobę. Następnego dnia w mediach pokazała się jednak informacja o jego śmierci.

10 kwietnia odbył się pogrzeb muzyka. Do łódzkiej archikatedry zawitali jego znajomi i przyjaciele, m.in. Robert Janowski, Norbi, Daniel Olbrychski czy Sławomir Kowalewski i Marian Lichtman, koledzy z Trubadurów. Wśród modlących się w kościele znaleźli się również premier Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński, minister kultury. 

We wzruszającej homilii bp Antoni Długosz nawiązywał do słów z piosenek artysty, doceniając całe jego dzieło oraz zwracając się szczególnie do przebywającej w żałobie żony piosenkarza, Ewy. Odczytano również list pożegnalny od prezydenta Andrzeja Dudy.

Nie wszyscy mogli jednak pojawić się na mszy ze względu na obostrzenia pandemiczne. To m.in. dla nich jeden z największych przyjaciół Krawczyka zamówił drugą mszę.

Krawczyk uczczony po raz drugi. Rynkowski zamówił mszę

Z inicjatywy Ryszarda Rynkowskiego zamówiono drugą mszę za duszę Krzysztofa Krawczyka. Ma mieć ona miejsce 4 maja o godz. 17.00 w Brodnicy, gdzie mieszka Rynkowski.

Fanów o organizacji przedsięwzięcia poinformował menadżer Krawczyka, Andrzej Kosmala. Wydarzenie ma być kameralne, ale ci, którzy żyją niedaleko, będą mogli wziąć udział w kolejnym pożegnaniu artysty. 

Wiadomo już, że wielu fanów muzyka zadeklarowało swoje przybycie na uroczystości zorganizowane przez Rynkowskiego. Ze względu na obostrzenia liczni spośród nich nie dostaną się zapewne do kościoła na czas mszy, ale niektórym ta sztuka może się udać. 

To jeszcze jedna okazja, by najbliżsi przyjaciele i fani mogli pożegnać ukochanego artystę. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [radiozet.pl]

Powiązane