Robert Bąkiewicz na straży schodów. East News/Jakub Kamiński
Źródło: East News/Jakub Kamiński
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 26 Października 2020

Kuriozum, Robert Bąkiewicz grozi, ale teraz mediom. Alternatywna rzeczywistość, czy kompletne odrealnienie?

Lider Stowarzyszenia Roty Niepodległości Robert Bąkiewicz kontratakuje! W obliczu doniesień o jego wczorajszym zachowaniu przed kościołem św. Krzyża w Warszawie, prawicowy działacz postanowił postraszyć media sądem. I nie chodzi tu bynajmniej o Sąd Boży!

Robert Bąkiewicz, jeden z najbardziej charakterystycznych i rzucających się w oczy działaczy nacjonalistycznych zapowiada szereg procesów przedstawicielom mediów, które doniosły wczoraj o jego zachowaniu podczas protestu przed kościołem św. Krzyża w Warszawie. Na swoim koncie na Twitterze opublikował jednoznaczny komunikat.

Pilna informacja, zmiany w godzinach dla seniorów. Chodzi o jeden wyjątek, który wprowadził rządPilna informacja, zmiany w godzinach dla seniorów. Chodzi o jeden wyjątek, który wprowadził rządCzytaj dalej

Robert Bąkiewicz w obronie architektury sakralnej

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty organizowane przez Strajk Kobiet, inicjatywę dotyczącą walki o prawa człowieka. Manifestacje są wynikiem decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał przerwanie ciąży ze względu na uszkodzenie płodu za niezgodne z polskim prawem. Naruszył w ten sposób tzw. kompromis aborcyjny, obowiązujący od 1993 r.

Niechcące dopuścić do tego ograniczenia, działaczki Strajku Kobiet zorganizowały wczoraj wiele demonstracji, w tym również w kościołach. Zapowiedź manifestacji w świątyniach katolickich wzburzyła środowiska prawicowe, w tym byłego lidera ONR-u, Roberta Bąkiewicza.

Związany z szeregiem organizacji nacjonalistycznych Robert Bąkiewicz, ogłosił wczoraj na Twitterze zamiar ustawienia przed kościołami patroli, mających za zadanie niedopuszczenia do protestów przed miejscami kultu religijnego. Na jego Twitterze mogliśmy przeczytać:

"Dzisiaj Koledzy ze Straży Marszu Niepodległości chronią kilka warszawskich kościołów przed zapowiadanymi profanacjami ze strony satanistycznej lewicy."

Wpis opatrzył fotografią kilku mężczyzn w pięknych brązowych spodniach i prawidłowo nałożonych na twarze maseczkach. Do przepisu o zasłanianiu ust i nosa sam jednak zdecydował się nie podporządkować, ale policja nie wydawała się wczoraj mieć mu tego za złe.

Robert Mazurek znokautował Michała Dworczyka pytaniem o ustawę antyaborycjną i wpływ na TK. Minister się miotał, oburzająceRobert Mazurek znokautował Michała Dworczyka pytaniem o ustawę antyaborycjną i wpływ na TK. Minister się miotał, oburzająceCzytaj dalej

Skrzywdzony, lecz nie złamany!

Robert Bąkiewicz w istocie dzielnie bronił architektury sakralnej, a w zasadzie schodów przed kościołem św. Krzyża w Warszawie. Jak się domyślamy - nie chcąc dopuścić do uszkodzenia posadzki przed głównym wejściem do świątyni poprzez nadmierny nacisk wywołany dużą ilością ludzi znajdujących się na raz w tym miejscu, postanowił "usunąć" jedną osobę, która znajdowała się akurat najbliżej. Pech sprawił, że była to jedna z protestujących kobiet.

Media obiegły informacje o "zepchnięciu ze schodów" jednej z uczestniczek Strajku Kobiet przez Roberta Bąkiewicza. Sama zainteresowana w ten sposób komentowała sytuację w rozmowie z serwisem Oko.Press:

- Podeszło do nas kilku karków i powiedzieli, że mamy się stąd wynosić. Nie chciałyśmy, więc nas wynieśli. Mam obtarcia, oczywiście policja nic nie widziała.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Świetne wieści dla mieszkańców bloków. Budynki czeka duża zmiana
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Pojawiły się również doniesienia, że działacze przebywający na schodach wraz z Robertem Bąkiewiczem używali pod adresem protestującej dość niewybrednego słownictwa. Żaden z nich nie miał na sobie oczywiście maseczki zasłaniającej twarz. Obecnym na miejscu funkcjonariuszom policji zdawało się to nie przeszkadzać.

Dziś Robert Bąkiewicz oznajmił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że zamierza podać do sądu wszystkich przedstawicieli mediów, którzy podawali, jego zdaniem, kłamliwe informacje na temat wczorajszych zajść sprzed kościoła św. Krzyża. We wpisie zamieszczonym przez niego dziś w nocy czytamy:

"(...) od jutra prawnik pisze pozwy w stosunku do wszystkich kłamliwych szczujni."

Wygląda więc na to, że to w jakim świetle przedstawiono we wczorajszych doniesieniach Roberta Bąkiewicza, nie złamało go, a przeciwnie - zagrzało do jeszcze bardziej wytężonej walki z "satanistyczną lewicą". Powodzenia!

Prawie całe życie pracował dla TVP, teraz mu wstyd i nie chce mieć nic wspólnego. Prawie całe życie pracował dla TVP, teraz mu wstyd i nie chce mieć nic wspólnego. "Bezwstydna propaganda nie wpisuje się w mój system wartości"Czytaj dalej

źródło: twitter.com/RBakiewicz, oko.press, wikipedia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  2. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  3. Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcy
  4. Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gest
  5. Kayah zmieniła tekst piosenki. Znaczący gest w stronę kobiet, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  6. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem