wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagranie, które wyciska łzy z oczu. Haidar wita się po 19 latach z "maluchem, który dostał ocenę zero w skali Apgar"

6 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Riad Haidar jest cenionym lekarzem, który zarządzał Oddziałem Neonatologicznym w szpitalu w Białej Podlaskiej przez ponad trzy dekady. Mimo tak ogromnego doświadczenia, mężczyźnie nie przedłużono umowy i został zwolniony. "Czy nie igra Pan życ

"Panie Dyrektorze, skąd taka decyzja? Riad Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie.Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie, co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce" - napisał na swoim Facebooku Jurek Owsiak.

Riad Haidar wita się po 19 latach z mężczyzną, któremu nie dawano szans, a dzięki niemu żyje. Wzruszające nagranie

Teraz Riad Haidar opublikował na swoim instagramie niezwykle wzruszające nagranie i wpis. Widać na nim, jak wita się z obecnie już 19-letnim "maluchem", któremu przed laty nie dawano szans. Mężczyzna przyszedł na protest w obronie lekarza. Na nagraniu widzimy, jak nie kryjąc swojego wzruszenia i łez dziękuje lekarzowi za uratowanie życia. Przyszedł bowiem na świat z najniższą oceną w skali Apgar, czyli okrągłe zero.

- Chylę się przed panem, bo 19 lat temu pan mnie uratował - mówi przez łzy 19-latek, okazując wyrazy swojej wdzięczności i szacunku.

- Z panem, o pana, za panem - dodaje na koniec.

Lekarz również jest wyraźnie wzruszony tą sytuacją oraz cieszy się widokiem dużego, zdrowego mężczyzny. W swoim poście na Facebooku pisze, że dla takich chwil warto żyć.

"Kochani, obejrzyjcie film. 19 lat temu przyjąłem malucha, który jak sam mówi dostał ocenę zero w skali Apgar. Popatrzcie jaki dzielny mężczyzna z niego wyrósł. Przyszedł na protest - bronić mnie. Spotkaliśmy się przed szpitalem. Dla takich chwil warto żyć. Dziękuję" - napisał Haidar we wpisie do nagrania.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >