Riad Haidar jest cenionym lekarzem, który niespodziewanie i bezpodstawnie stracił pracę. Swoją wdzięczność i szacunek do niego nie kryją osoby, którym uratował życie. Wzruszające nagranie.. facebook.com/RiadHaidar.lekarzŹródło: facebook.com/RiadHaidar.lekarz
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Stycznia 2020

Nagranie, które wyciska łzy z oczu. Haidar wita się po 19 latach z "maluchem, który dostał ocenę zero w skali Apgar"

Riad Haidar jest cenionym lekarzem, który zarządzał Oddziałem Neonatologicznym w szpitalu w Białej Podlaskiej przez ponad trzy dekady. Mimo tak ogromnego doświadczenia, mężczyźnie nie przedłużono umowy i został zwolniony. "Czy nie igra Pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów?" - to jedno z pytań, jakie zadał Jerzy Owsiak dyrektorowi szpitala i politykowi PiS po jego wstrząsającej decyzji. O sprawie informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Kilka dni temu odbył się protest w obronie lekarza. Przybyło wiele osób, a wśród nich młody mężczyzna, który zawdzięcza mu swoje życie.

"Panie Dyrektorze, skąd taka decyzja? Riad Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie.
Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie, co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce" - napisał na swoim Facebooku Jurek Owsiak.

Jurek Owsiak interweniuje ws. zwolnionego lekarza. Mocne zarzuty pod adresem jego przełożonychJurek Owsiak interweniuje ws. zwolnionego lekarza. Mocne zarzuty pod adresem jego przełożonychCzytaj dalej

Riad Haidar wita się po 19 latach z mężczyzną, któremu nie dawano szans, a dzięki niemu żyje. Wzruszające nagranie

Teraz Riad Haidar opublikował na swoim instagramie niezwykle wzruszające nagranie i wpis. Widać na nim, jak wita się z obecnie już 19-letnim "maluchem", któremu przed laty nie dawano szans. Mężczyzna przyszedł na protest w obronie lekarza. Na nagraniu widzimy, jak nie kryjąc swojego wzruszenia i łez dziękuje lekarzowi za uratowanie życia. Przyszedł bowiem na świat z najniższą oceną w skali Apgar, czyli okrągłe zero.

- Chylę się przed panem, bo 19 lat temu pan mnie uratował - mówi przez łzy 19-latek, okazując wyrazy swojej wdzięczności i szacunku.

- Z panem, o pana, za panem - dodaje na koniec.

Lekarz również jest wyraźnie wzruszony tą sytuacją oraz cieszy się widokiem dużego, zdrowego mężczyzny. W swoim poście na Facebooku pisze, że dla takich chwil warto żyć.

"Kochani, obejrzyjcie film. 19 lat temu przyjąłem malucha, który jak sam mówi dostał ocenę zero w skali Apgar. Popatrzcie jaki dzielny mężczyzna z niego wyrósł. Przyszedł na protest - bronić mnie. Spotkaliśmy się przed szpitalem. Dla takich chwil warto żyć. Dziękuję" - napisał Haidar we wpisie do nagrania.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Stanisław Tym wbrew pozorom nie miał łatwo w PRL. Jego kariera mogła się szybko skończyć

4. Fani pogrążeni w żałobie. Nowotwór wygrał, nie żyje uwielbiany aktor

5. "Jak ja mogę spokojnie umrzeć, skoro nie wiem, co stanie się z moim synem?" Anna Dymna ujawniła, jak chce pomóc najbardziej potrzebującym

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku