Restauracja. YouTube/Moja Oleśnica/15.01.21/ScreenŹródło: YouTube/Moja Oleśnica/15.01.21/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Stycznia 2021

Kolejna restauracja otworzyła się mimo obostrzeń. Interwencja policji

Lokalna restauracja wznowiła działalność wbrew zasadom sanitarno-epidemicznym. Poza gośćmi na miejscu stawili się funkcjonariusze policji. Doszło do spisania klientów, a także właścicieli lokalu. Interwencję pod barem "Ściema" relacjonował portal Mojaoleśnica.pl.

Do akcji służb doszło 15 stycznia w godzinach wieczornych. Właściciele restauracji "Ściema" zadeklarowali dla dziennikarzy Mojaolesnica.pl, że nie mieli innego wyjścia. Sytuacja branży gastronomicznej w dobie pandemii jest coraz cięższa.

 - Czekając długo tak nie pociągniemy. Każą nam płacić podatki, składki na ZUS, koncesje - tłumaczył jedna z właścicielek restauracji w rozmowie z lokalnym medium. 

Lokalna restauracja otworzyła się mimo obostrzeń. Policja zareagowała natychmiastowo.

Nie doszło do wymierzenia mandatu, a jedynie do pouczenia zgromadzonych. Przynajmniej do 31 stycznia restauracje w Polsce mogą wydawać posiłki jedynie na wynos. Niedozwolone jest przyjmowanie gości w lokalu. Przepisy budzą jednak wątpliwości natury prawnej. 

Portal Mojaolesnica.pl przypomniał historię właścicieli zakładu fryzjerskiego z Głogówka. Przedsiębiorcy również rozpoczęli pracę pomimo obostrzeń, za co zostali ukarani przez lokalny Inspektorat Sanitarny. Grzywna administracyjna wyniosła aż 10 tysięcy złotych.

Kaczyński podczas mszy upamiętniającej jego matkę, wspomniał o aferze Amber Gold. Jutro 8. rocznica śmierciKaczyński podczas mszy upamiętniającej jego matkę, wspomniał o aferze Amber Gold. Jutro 8. rocznica śmierciCzytaj dalej

Ukarani odwołali się od decyzji sanepidu, w wyniku czego sprawa została rozstrzygnięta przez wymiar sprawiedliwości. Sędziowie orzekli na niekorzyść inspektorów. W uzasadnieniu wskazano, że ograniczenie swobód obywatelskich może mieć miejsce jedynie w przypadku wdrożenia stanu wyjątkowego. 

Stan wyjątkowy jest jednym z trzech stanów nadzwyczajnych państwa. Ogłosić go może Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek Rady Ministrów. Nie może trwać dłużej niż 90 dni w całym kraju, bądź poszczególnych jego rejonach. 

Stan wyjątkowy może zostać przedłużony jednokrotnie na okres nie dłuższy niż 60 dni.  

Już od pierwszego lutego działalność w Oleśnicy wznowi także restauracji i kawiarnia GoodFood, która prosperuje na terenie Sycowa.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Mojaolesnica.pl]