wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Najnowszy raport przedstawia obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce. Resort zdrowia informuje

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Po raz kolejny raport opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia nie przynosi dobrych wiadomości. W sobotę 20 marca resort kierowany przez Adama Niedzielskiego poinformował, że w ciągu doby potwierdzono ponad 26 tys. zakażeń. Sytuacja epidemiologiczna w kraj

  • W sobotę 20 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 26 405 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem

  • Według raportu opublikowanego o 10:30 z powodu COVID-19 zmarło 349 osób

Od roku już koronawirus zupełnie zmienił naszą rzeczywistość, a oczekiwanie na kolejne raporty dobowe Ministerstwa Zdrowia stało się już codziennością. Po kilku zmianach w sposobie jego prezentowania oraz modyfikacji godzin publikacji, od dłuższego czasu pojawia się na kanałach informacyjnych o godzinie 10:30.

W sobotę 20 marca resort zdrowia przekazał do wiadomości publicznej raport, który udowodnił, iż obecna sytuacja w Polsce nie jest optymistyczna. Liczba pacjentów nieustannie utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało sobotni raport dotyczący zakażeń. Ponad 26 tys. nowych pacjentów

Niestety raport, który pojawił się na Twitterze resortu zdrowia, nie przyniósł optymistycznych informacji, mogących napełniać nadzieją, iż po znacznym wzroście zachorowań, obecnie sytuacja kieruje się w lepszą stronę. W ciągu doby wykonano 87,6 tys. testów i aż 26 405 z nich okazało się pozytywnych.

- Mamy 26 405 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (4166), śląskiego (3600), wielkopolskiego (2791), dolnośląskiego (2226), małopolskiego (2138), pomorskiego (1842), kujawsko-pomorskiego (1489), łódzkiego (1419), podkarpackiego (1398), warmińsko-mazurskiego (869), zachodniopomorskiego (864), lubuskiego (773), świętokrzyskiego (736), lubelskiego (728), podlaskiego (522), opolskiego (472). 372 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - przekazało Ministerstwo Zdrowia o godzinie 10:30 w sobotę.

Duża ilość zgonów

Niemal w każdym raporcie niepokój budzi fakt, że liczba zgonów z powodu COVID-19 jest wysoka. Od początku zbierania przez rządzących danych na koronawirusa zmarło 49 159, w tym tylko ostatniej doby było to 349 osób.

Wszystkich chcących poznać dokładne dane zachęcamy do śledzenia arkusza prowadzonego przez Michała Rogalskiego. Niestety wnioski płynące z zebranych informacji z terenu całego kraju, nie stawiają przed najbliższymi dniami nadziei na polepszenie sytuacji i ewentualnego złagodzenia wchodzących od dziś obostrzeń (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Jak prezentują się inne dane z ostatniej doby?

Według danych udostępnionych — nie tylko w raporcie dziennym — przez Ministerstwo Zdrowia wynika, iż obecnie aż 71 proc. dostępnych miejsc w szpitalach jest zajęta. Podobnie sytuacja wygląda z respiratorami. Aż 73 proc. aparatury wspomagającej oddychanie jest zajęta przez pacjentów.

Warto zwrócić uwagę również na dane dające nieco większy pogląd na to, jak obecnie wygląda sytuacja epidemiologiczna w kraju. Piotr Tarnowski bazując na arkuszach Michała Rogalskiego oraz raportów Ministerstwa Zdrowia wskazał, jak w przeciągu ostatnich 7 dni kształtowała się średnia potwierdzonych zakażeń.

Źródło: Twitter.com @MZ_GOV_PL / Interia / Puls Medycyny / COVID-19 w Polsce Michała Rogalskiego / Twitter.com @PiotrekT

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >