wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Kto nie ma pokus? Ilu już biskupów zabili w Polsce?" Rydzyk broni Edwarda Janiaka w obecności Ziobry, niedopuszczalne

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Podczas obchodów w Toruniu Tadeusz Rydzyk wyszedł na mównicę i stanął w obronie Edwarda Janiaka - biskupa oskarżanego o tuszowanie przestępstw na tle seksualnych, jakich miał dopuścić się Arkadiusz H. Wszystko się nagrało, a materiał właśnie

  • 5 grudnia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji obchodzono 29. rocznicę powstania Radia Maryja

  • Podczas święta ostrzegano przed feministkami, manipulacją mediów i "wynaturzeniami"

  • Najpewniej doszło do rażącego naruszenia zasad sanitarnych, jednak służby nie podjęły reakcji

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Tadeusz Rydzyk, arcybiskup Andrzej Dzięga, Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński.

Podczas obchodów Tadeusz Rydzyk stanął w obronie biskupa Janiaka. "Ilu biskupów już zabili w Polsce?"

Podczas przemówienia Tadeusz Rydzyk niespodziewanie otrzymał wiadomość od Edwarda Janiaka. Redemptorysta postanowił zmienić temat wygłaszanej mowy i ostrzec wiernych przed rzekomą manipulacjami mediów. Hierarchę oskarżanego o tuszowanie pedofilii nazwał wprost "współczesnym męczennikiem"

 - Myślę, że w Kościele nie powinniśmy się bać i upominać się o sprawiedliwość - grzmiał zakonnik, mówiąc o prawie, które miało odebrać hierarsze prawo do obrony. Co więcej, winą za kontrowersje wokół biskupa diecezji kaliskiej obarczył "głupich katolików", powtarzających przekaz dnia. Obarcza ich także odpowiedzialnością za "kamieniowanie słowami". 

Ciężką pracę braci Sekielskich, organizacji pozarządowych, księdza Isakowicza-Zaleskiego oraz Marcina Gutowskiego, duchowny określił mianem "filmideł" i manipulacji. W pewnym momencie Tadeuszowi Rydzykowi zebrało się na specjalny apel pod adresem siedzącego na widowni Zbigniewa Ziobry

Założyciel katolickich mediów przytoczył oskarżenia, padające w jego kierunku. - Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, to powinniście mnie zamknąć - wypalił z ambony. Następnie przedsiębiorca powiedział, co myśli o grzeszących kapłanach. 

 - To, że ksiądz zgrzeszył, to zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - mówił, po czym nagle dodał: - Ilu biskupów już zabili w Polsce?

undefined

Redemptorysta przypomniał zgromadzonym, że biskup Janiak choruje na raka. Jego mowa została okraszona gromkimi oklaskami. Uznanie okazali również przedstawiciele Rady Ministrów. W ŚNMP stawili się Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński. Marlena Maląg zaś przesłała Tadeuszowi Rydzykowi specjalny list z podziękowaniami za ciężką pracę. 

To nie koniec obchodów związanych z powstaniem Radia Maryja. 8 grudnia kolejne przedsięwzięcia będą miały miejsce w Bydgoszczy. Uczczone zostanie święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Podczas zdarzenia mogło dojść do rażącego naruszenia zasad sanitarno-epidemicznych. Dostrzegła to posłanka Lewicy - Joanna Scheuring-Wielgus, która zapowiedziała zgłoszenie sprawy organom ścigania. Chodzi o przekroczenie limitu jednej osoby na 15 metrów kwadratowych świątyni oraz o brak maseczek zasłaniających usta i nos.

Źródło; [Radio Maryja/TV Trwam]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >

Polityka

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od Andrzeja Dudy. Znamy jego treść

Czytaj więcej >

Polityka

Przemysław Czarnek proponuje zmiany w systemie oświaty

Czytaj więcej >

Polityka

Aleksander Kwaśniewski mówi o współpracy Lewicy i PiS. Niczego nie wyklucza

Czytaj więcej >