wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Kto nie ma pokus? Ilu już biskupów zabili w Polsce?" Rydzyk broni Edwarda Janiaka w obecności Ziobry, niedopuszczalne

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Podczas obchodów w Toruniu Tadeusz Rydzyk wyszedł na mównicę i stanął w obronie Edwarda Janiaka - biskupa oskarżanego o tuszowanie przestępstw na tle seksualnych, jakich miał dopuścić się Arkadiusz H. Wszystko się nagrało, a materiał właśnie

  • 5 grudnia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji obchodzono 29. rocznicę powstania Radia Maryja

  • Podczas święta ostrzegano przed feministkami, manipulacją mediów i "wynaturzeniami"

  • Najpewniej doszło do rażącego naruszenia zasad sanitarnych, jednak służby nie podjęły reakcji

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Tadeusz Rydzyk, arcybiskup Andrzej Dzięga, Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński.

Podczas obchodów Tadeusz Rydzyk stanął w obronie biskupa Janiaka. "Ilu biskupów już zabili w Polsce?"

Podczas przemówienia Tadeusz Rydzyk niespodziewanie otrzymał wiadomość od Edwarda Janiaka. Redemptorysta postanowił zmienić temat wygłaszanej mowy i ostrzec wiernych przed rzekomą manipulacjami mediów. Hierarchę oskarżanego o tuszowanie pedofilii nazwał wprost "współczesnym męczennikiem"

 - Myślę, że w Kościele nie powinniśmy się bać i upominać się o sprawiedliwość - grzmiał zakonnik, mówiąc o prawie, które miało odebrać hierarsze prawo do obrony. Co więcej, winą za kontrowersje wokół biskupa diecezji kaliskiej obarczył "głupich katolików", powtarzających przekaz dnia. Obarcza ich także odpowiedzialnością za "kamieniowanie słowami". 

Ciężką pracę braci Sekielskich, organizacji pozarządowych, księdza Isakowicza-Zaleskiego oraz Marcina Gutowskiego, duchowny określił mianem "filmideł" i manipulacji. W pewnym momencie Tadeuszowi Rydzykowi zebrało się na specjalny apel pod adresem siedzącego na widowni Zbigniewa Ziobry

Założyciel katolickich mediów przytoczył oskarżenia, padające w jego kierunku. - Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, to powinniście mnie zamknąć - wypalił z ambony. Następnie przedsiębiorca powiedział, co myśli o grzeszących kapłanach. 

 - To, że ksiądz zgrzeszył, to zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - mówił, po czym nagle dodał: - Ilu biskupów już zabili w Polsce?

undefined

Redemptorysta przypomniał zgromadzonym, że biskup Janiak choruje na raka. Jego mowa została okraszona gromkimi oklaskami. Uznanie okazali również przedstawiciele Rady Ministrów. W ŚNMP stawili się Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński. Marlena Maląg zaś przesłała Tadeuszowi Rydzykowi specjalny list z podziękowaniami za ciężką pracę. 

To nie koniec obchodów związanych z powstaniem Radia Maryja. 8 grudnia kolejne przedsięwzięcia będą miały miejsce w Bydgoszczy. Uczczone zostanie święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Podczas zdarzenia mogło dojść do rażącego naruszenia zasad sanitarno-epidemicznych. Dostrzegła to posłanka Lewicy - Joanna Scheuring-Wielgus, która zapowiedziała zgłoszenie sprawy organom ścigania. Chodzi o przekroczenie limitu jednej osoby na 15 metrów kwadratowych świątyni oraz o brak maseczek zasłaniających usta i nos.

Źródło; [Radio Maryja/TV Trwam]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >