wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Macierewicz powraca u Rydzyka. Przedstawił swą teorię o powodzie racjonalnego podejścia Polaków do kwarantanny

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Radio Maryja wielokrotnie gościło u siebie Antoniego Macierewicza, pozostającego w wyjątkowo dobrych stosunkach z rozgłośnią, a ojciec Rydzyk zwykł udzielać mu przestrzeni do działalności publicystycznej. Tym razem stacja opublikowała najnowsze wystąpieni

Na początku Macierewicz postanowił podziękować arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu za apel, by powoli przywracać normalne funkcjonowanie kościołów. – Zasadniczą kwestią jest to, by nie było tej nieprawdopodobnej różnicy i niesprawiedliwości o to, iż w wielkich centrach handlowych są setki ludzi, a w wielkich polskich kościołach może nas być na Mszy Świętej tylko pięcioro. Ten porządek dający bezpieczeństwo, gwarantujący, że nie będzie zagrożeń dla naszego życia i bezpieczeństwa, naprawdę zdołamy utrzymać – przekazał polityk, cytowany przed oficjalną stronę internetową rozgłośni.

Macierewicz dla Radia Maryja: "Polacy wiedzą, że ten rząd działa na rzecz narodu"

W dalszej części szef podkomisji smoleńskiej pochwalił Polaków za stosowanie się do wprowadzanych przez rząd obostrzeń. W jego opinii obywatele "wykazali się nieprawdopodobną dyscypliną, nieprawdopodobną zdolnością słuchania administracji, władz, rządu". Dodał, że to efekt zaufania, jakim darzą partię rządzącą. – Wiedzą, że ten rząd działa na rzecz narodu, że kieruje się wartościami narodowymi i troską o to, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść obronną ręką. Polacy wtedy, kiedy mają zaufanie do władzy, są zdolni do niebywałych poświęceń, do olbrzymiej dyscypliny i olbrzymiego współdziałania i solidarności. Pokazywaliśmy to wielokrotnie w naszej historii i teraz pokazaliśmy raz jeszcze – mówił Macierewicz.

Prawo i Sprawiedliwość, które polityk zdefiniował jako formację "patriotyczną i chrześcijańską", w jego opinii wykazało się zdolnością "do rzeczywistego, skutecznego, zdecydowanego i naprawdę mądrego działania". Cytowany przez stronę internetową rozgłośni ojca Rydzyka, były szef MON zaznaczył także, że sposobem na poradzenie sobie z nową rzeczywistością będzie "powrót całą siłą do wiary chrześcijańskiej, do fundamentów wartości, które zbudowały naród polski".

– Wyjdziemy wzmocnieni, dlatego że zrozumieliśmy, według jakich wartości mamy kształtować naszą ojczyznę. Według jakich zasad i jakim ludziom wierzyć. Musimy zbudować państwo silne, bo czekają nas jeszcze różne okoliczności i czeka nas bardzo wiele wysiłku zanim sytuacja światowa się ustabilizuje. Będziemy musieli przechodzić przez wielkie wyzwania. Do tego jest potrzebny silny rząd, silne państwo, ale i silna wiara w polskość i silna wiara w wartości chrześcijańskie, które nas ukształtowały – zapewnił na zakończenie Macierewicz.

Źródło: radiomaryja.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >