Radio Maryja gościło Antoniego Macierewicza. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Kwietnia 2020

Macierewicz powraca u Rydzyka. Przedstawił swą teorię o powodzie racjonalnego podejścia Polaków do kwarantanny

Radio Maryja wielokrotnie gościło u siebie Antoniego Macierewicza, pozostającego w wyjątkowo dobrych stosunkach z rozgłośnią, a ojciec Rydzyk zwykł udzielać mu przestrzeni do działalności publicystycznej. Tym razem stacja opublikowała najnowsze wystąpienie szefa podkomisji smoleńskiej. "Polacy wierzą temu rządowi".

Na początku Macierewicz postanowił podziękować arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu za apel, by powoli przywracać normalne funkcjonowanie kościołów. – Zasadniczą kwestią jest to, by nie było tej nieprawdopodobnej różnicy i niesprawiedliwości o to, iż w wielkich centrach handlowych są setki ludzi, a w wielkich polskich kościołach może nas być na Mszy Świętej tylko pięcioro. Ten porządek dający bezpieczeństwo, gwarantujący, że nie będzie zagrożeń dla naszego życia i bezpieczeństwa, naprawdę zdołamy utrzymać – przekazał polityk, cytowany przed oficjalną stronę internetową rozgłośni.

Minister przekazała ważne informacje. Dotyczą wszystkich rodziców i uczniówMinister przekazała ważne informacje. Dotyczą wszystkich rodziców i uczniówCzytaj dalej

Macierewicz dla Radia Maryja: "Polacy wiedzą, że ten rząd działa na rzecz narodu"

W dalszej części szef podkomisji smoleńskiej pochwalił Polaków za stosowanie się do wprowadzanych przez rząd obostrzeń. W jego opinii obywatele "wykazali się nieprawdopodobną dyscypliną, nieprawdopodobną zdolnością słuchania administracji, władz, rządu". Dodał, że to efekt zaufania, jakim darzą partię rządzącą. – Wiedzą, że ten rząd działa na rzecz narodu, że kieruje się wartościami narodowymi i troską o to, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść obronną ręką. Polacy wtedy, kiedy mają zaufanie do władzy, są zdolni do niebywałych poświęceń, do olbrzymiej dyscypliny i olbrzymiego współdziałania i solidarności. Pokazywaliśmy to wielokrotnie w naszej historii i teraz pokazaliśmy raz jeszcze – mówił Macierewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lekarze murem za wybitnym ekspertem. Padł ofiarą ataków TVP, bo się sprzeciwił
2. Jak długo będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia na konferencji rozwiał wszystkie wątpliwości

Prawo i Sprawiedliwość, które polityk zdefiniował jako formację "patriotyczną i chrześcijańską", w jego opinii wykazało się zdolnością "do rzeczywistego, skutecznego, zdecydowanego i naprawdę mądrego działania". Cytowany przez stronę internetową rozgłośni ojca Rydzyka, były szef MON zaznaczył także, że sposobem na poradzenie sobie z nową rzeczywistością będzie "powrót całą siłą do wiary chrześcijańskiej, do fundamentów wartości, które zbudowały naród polski".

– Wyjdziemy wzmocnieni, dlatego że zrozumieliśmy, według jakich wartości mamy kształtować naszą ojczyznę. Według jakich zasad i jakim ludziom wierzyć. Musimy zbudować państwo silne, bo czekają nas jeszcze różne okoliczności i czeka nas bardzo wiele wysiłku zanim sytuacja światowa się ustabilizuje. Będziemy musieli przechodzić przez wielkie wyzwania. Do tego jest potrzebny silny rząd, silne państwo, ale i silna wiara w polskość i silna wiara w wartości chrześcijańskie, które nas ukształtowały – zapewnił na zakończenie Macierewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne
  2. Poseł: 500 plus nie powinno należeć się wszystkim. Wskazuje Polaków, którzy powinni je stracić
  3. TVP planuje debatę kandydatów na prezydenta. Już zaczęło się zamieszanie, szczegóły zaskakują
  4. WHO ostrzega przed napojami procentowymi w czasie pandemii. Ma dla państw specjalne zalecenie
  5. Posypały się kary dla medyków. Nie zgłosili się do pracy przy zwalczaniu epidemii we wskazanej placówce
  6. Kraj oficjalnie ogłosił, że ma lek na koronawiusa. Zaskakujące wiadomości z zagranicy

Źródło: radiomaryja.pl