wtv.pl > TV > Przewodniczący KRRiT wydał zgodę na wpis do rejestru TVN24. Stacja będzie mogła nadawać mimo trwającego sporu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:05

Przewodniczący KRRiT wydał zgodę na wpis do rejestru TVN24. Stacja będzie mogła nadawać mimo trwającego sporu

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Przewodniczący KRRiT wydał decyzję, w myśl której TVN24 uzyskał zgodę na ciągłość nadawania również po 26 września. Stacja będzie mogła prowadzić swój program mimo uchwalenia w Sejmie ustawy tzw. lex TVN.

Czy nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ostatecznie nie dojdzie do skutku?

KRRiT wydaje zgodę na nadawanie TVN24

Na oficjalnej stronie KRRiT pojawiła się informacja o wydaniu zgody na nadawanie TVN24 po 26 września, bez względu na "toczące się obecnie postępowania".

Przewodniczący KRRiT wysłał do operatorów telewizyjnych zgodę na wpis do rejestru programu „TVN24” na koncesji Discovery Communications Benelux B.V. - czytamy w komunikacie.

Zaznaczono również, że rejestracja zacznie obowiązywać w momencie uiszczenia opłaty 113 zł przez operatorów za wpis do rejestru.

O przedłużenie koncesji na nadawanie TVN24 wystąpił do KRRiT już w lutym 2020 r. Dotychczasowa obowiązywała jedynie do 26 września.

Lex TVN jednak na śmietnik?

Niespodziewanie, w ostatnich tygodniach, wśród przedstawicieli obozu rządzącego zauważona została zmiana podejścia do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Podczas wizyty w powstającym zakładzie PepsiCo premier Mateusz Morawiecki przekonywał jak ważne są amerykańskie inwestycje na polskiej ziemi. Zapowiedział również, że wkrótce może dojść do współpracy Polski z firmami takimi jak Google, Microsoft, czy Dell.

W podobnym tonie wypowiadać zdawał się prezydent Andrzej Duda, który twierdził, że ustawa jest "niezrozumiała" dla naszych amerykańskich sojuszników.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: onet.pl, gov.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: wtv.pl

Tagi: Lex TVN TVN
Powiązane