wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Protest pod pomnikiem smoleńskim zaczął się już dziś

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Warszawa. Dzień przed 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego ruszył spontaniczny protest. Na miejsce ruszyły zastępy policji. W ciągu 30 minut otoczono kordonami pomnik smoleński oraz pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Od początku kwietnia informowaliśmy o nadchodzącym proteście przedsiębiorców, który ruszy 10 kwietnia na pl. Piłsudskiego. Zwolenników Pawła Tanajny nie powstrzyma nawet przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Eskalacja konfliktu nastąpiła jednak już dziś. Na terenie Warszawy w godzinach wieczornych, a konkretnie po 19:00, kilkanaście osób usiadło pod słynnymi schodami, wzniesionymi ku czci i pamięci ofiar katastrofy lotniczej. 

Suweren zapowiedział swój udział w obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej ???? Barierki już stoją, jutro do kompletu...

Opublikowany przez Tu obywatele Piątek, 9 kwietnia 2021

Warszawa. Tuż przed 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej ruszył protest. Zatrzymano babcię Kasię

Relacja z przedsięwzięcia została opublikowana na stronie "Tu Obywatele". W opisie materiału spytano o wrak samolotu oraz efekty prac podkomisji smoleńskiej. 

Protest, choć skromny, wywołał natychmiastową reakcję funkcjonariuszy. Policja w ciągu chwili wezwała kolejne zastępy. Początkowo podjęto rozmowy z osobami, które usiadły pod pomnikiem, jednak nie przyniosły one zamierzonego skutku. Na miejscu znalazła się także babcia Kasia. Społeczniczka została zatrzymana przez wzgląd na przyklejanie materiałów do pomnika. Mowa o niewielkich naklejkach odnoszących się negatywnie w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości. 

Nie wznoszono okrzyków. Można zaś było dostrzec symbole Strajku Kobiet. Uczestnicy manifestacji mieli prawidłowo zasłonięte twarze przy użyciu maseczek chirurgicznych lub materiałowych. Należy także zaznaczyć, że na pl. Piłsudskiego już stoją barierki i zapory. Nie brakuje także policyjnych radiowozów. 

Protest zakończył się po blisko godzinie. Pierwsza akcja odbyła się już w godzinach porannych. W ramach "Narodowej Telewizji Śniadaniowej" rozstawiono prowizoryczny stolik z owocami, warzywami i kiełbasą. Wówczas nie doszło do konfrontacji ze służbami mundurowymi.  

Już jutro w Warszawie pojawią się oburzeni przedsiębiorcy, prowadzeni przez Pawła Tanajnę. W rozmowie z naszą redakcją zadeklarował, że celem akcji jest zepsucie atmosfery Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz dążenie do zniesienia obostrzeń gospodarczych. - Postulat jest jeden: koniec z lockdownem, koniec z PiS-em. Przyczyny protestu są prozaiczne. Jak pamiętamy z zeszłego roku, miłościwie nam panujący Jarosław lekceważy wszystkie obostrzenia i zagrożenia - usłyszeliśmy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka poprowadzi ksiądz znany z Radio Maryja

  • Radosław Sikorski wulgarnie o skandalicznym pasku TVP Info

  • Posłanka Lewicy śmiała się z Andrzeja Dudy na antenie TVP Info

Źródło: [Facebook/Tu Obywatele]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >