wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niewyobrażalny skandal. Nacjonaliści ciągną starszą kobietę pod kościołem, policja tylko patrzy, są nagrania

25 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W całej Polsce trwają protesty związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Uczestniczka jednej z manifestacji spotkała się z użyciem przemocy fizycznej ze strony nacjonalistów. Starsza kobieta była ciągnięta po schod

Demonstracje przed kościołami są odpowiedzią oburzonych kobiet na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, zdaniem którego aborcja przeprowadzona ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu stoi w sprzeczności do polskiej konstytucji.

Organizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet inicjatywa zaowocowała protestami w niemal wszystkich największych miastach w kraju. Akcję zatytułowano jako "Słowo na niedzielę".

Przemoc fizyczna nacjonalistów w trakcie protestów

Manifestanci spotykają się z agresją ze strony członków ONR nazywających się strażnikami kościoła. Niespełna godzinę temu pisaliśmy m.in. o rzekomym pobiciu kobiety w kościele przy ulicy Świętojańskiej w Warszawie. (Więcej pod tym LINKIEM).

Tym razem media społecznościowe obiegł materiał, na którym nacjonaliści ciągną po schodach starszą kobietę. Wszystko pod czujnym spojrzeniem przedstawicieli polskiej policji.

"To znaczy, że na oczach policji jacyś bandyci, mieniący się strażnikami Kościoła, popełniają przestępstwo, ciągną po schodach starszą kobietę! A wszystko za waszym przyzwoleniem?", czytamy we wpisie jednej z użytkowniczek Twittera, która w poście oznaczyła również Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego Policji. "Panie Mariusz Czajka, wam się chyba role pomyliły?!".

Na materiał, na którym dwóch mężczyzn bierze pod pachę kobietę i ciągnie ją po stromych schodach, szybko zareagowali, rzecz jasna, użytkownicy Twittera. "Polska policja pozwala zlinczować starszą kobietę! Szok i niedowierzanie", czytamy w komentarzach.

Nagranie odnaleźć można pod tym LINKIEM.

źródło: Twitter

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >