wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niepokojące sceny pod warszawskimi kościołami, pojawiły się doniesienia o pobiciu. Są nagrania

25 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Według wiadomości płynących z Warszawy jedna z protestujących przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego kobiet została napadnięta, próbując wejść do kościoła. Informację opublikował profil Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Rozpoczęły się zapowiadane na dziś protesty w miejscach kultu religijnego w całym kraju. Inicjatywę, za którą stoi m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet czy Fundacja Wolność od Religii, zatytułowano jako "Słowo na niedzielę".

"Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie!", czytamy w opisie opublikowanego na Facebooku wydarzenia. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Wiadomości: rzekoma napaść na protestującą kobietę

Zgodnie z zapowiedzią osoby niezgadzające się z zaostrzeniem przepisów aborcyjnych rozpoczęli protesty w polskich kościołach. Przedstawicielki "Strajku Kobiet" poinformowały, że jedna z demonstrantek została pobita.

"W kościele na Świętojańskiej w Warszawie pobito naszą koleżankę", przekazano.

O przeciwstawieniu się protestom informowali już uprzednio konserwatyści. "Niech no tylko ta czerń spróbuje zakłócić jutro naszą Mszę Św. Wywleczemy z kościoła za kudły", pisał m.in. historyk Stanisław Żerko.

"Dzisiaj Koledzy ze Straży Marszu Niepodległości chronią kilka warszawskich kościołów przed zapowiadanymi profanacjami ze strony satanistycznej lewicy. Strzeżcie się tchórze, bo miecz sprawiedliwości już nad Wami wisi!", pisał również prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Informacjom o pobitej kobiecie przed kościołem przy ulicy Świętojańskiej zaprzeczają prawicowi komentatorzy. "Właśnie dostałem informacje z pierwszej ręki. To co pisze Strajk to kłamstwo. W kilkanaście osób zaatakowali kościół przy Świętojańskiej. Wierni w obawie zabarykadowali się przed agresorami. Jedna z agresorek włączyła rękę między drzwi, aby je otworzyć i została odepchnięta. Tyle", twierdzi Wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski.

Tłumaczenia uczestników zdarzenia odnaleźć można na profilu Kalinowskiego.

Do przepychanek doszło również pod kościołem św. Krzyża w Warszawie. Kobieta usiłowała wejść do środka z transparentem w obronie kobiet. Wstępu odmówili jej jednak członkowie ONR. Przed kościołem zebrali się liczni demonstranci krzyczący: "Wpuśćcie ją!".

źródło: Twitter

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >