Wiadomości z Warszawy mówią o rzekomej napaści na jedną z protestujących kobiet.. Twitter/@visegrad24Źródło: Twitter/@visegrad24
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Października 2020

Niepokojące sceny pod warszawskimi kościołami, pojawiły się doniesienia o pobiciu. Są nagrania

Według wiadomości płynących z Warszawy jedna z protestujących przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego kobiet została napadnięta, próbując wejść do kościoła. Informację opublikował profil Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Rozpoczęły się zapowiadane na dziś protesty w miejscach kultu religijnego w całym kraju. Inicjatywę, za którą stoi m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet czy Fundacja Wolność od Religii, zatytułowano jako "Słowo na niedzielę".

"Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie!", czytamy w opisie opublikowanego na Facebooku wydarzenia. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Widzowie wściekli na ostatnie Widzowie wściekli na ostatnie "Pytanie na śniadanie". Prowadzący bez skrupułów zamietli problem pod dywanCzytaj dalej

Wiadomości: rzekoma napaść na protestującą kobietę

Zgodnie z zapowiedzią osoby niezgadzające się z zaostrzeniem przepisów aborcyjnych rozpoczęli protesty w polskich kościołach. Przedstawicielki "Strajku Kobiet" poinformowały, że jedna z demonstrantek została pobita.

"W kościele na Świętojańskiej w Warszawie pobito naszą koleżankę", przekazano.

Wpis Strajku Kobiet.

Słynna zakonnica przerwała milczenie ws. zakazu aborcji. Niespodziewane słowaSłynna zakonnica przerwała milczenie ws. zakazu aborcji. Niespodziewane słowaCzytaj dalej

O przeciwstawieniu się protestom informowali już uprzednio konserwatyści. "Niech no tylko ta czerń spróbuje zakłócić jutro naszą Mszę Św. Wywleczemy z kościoła za kudły", pisał m.in. historyk Stanisław Żerko.

Wpis Stanisława Żerko.

"Dzisiaj Koledzy ze Straży Marszu Niepodległości chronią kilka warszawskich kościołów przed zapowiadanymi profanacjami ze strony satanistycznej lewicy. Strzeżcie się tchórze, bo miecz sprawiedliwości już nad Wami wisi!", pisał również prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. Nie mieści się w głowie
2. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
3. TVN musiał ocenzurować fragmenty "Faktów". Porażająco mocny materiał

Wpis Roberta Bąkiewicza.

Informacjom o pobitej kobiecie przed kościołem przy ulicy Świętojańskiej zaprzeczają prawicowi komentatorzy. "Właśnie dostałem informacje z pierwszej ręki. To co pisze Strajk to kłamstwo. W kilkanaście osób zaatakowali kościół przy Świętojańskiej. Wierni w obawie zabarykadowali się przed agresorami. Jedna z agresorek włączyła rękę między drzwi, aby je otworzyć i została odepchnięta. Tyle", twierdzi Wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski.

Tłumaczenia uczestników zdarzenia odnaleźć można na profilu Kalinowskiego.

Do przepychanek doszło również pod kościołem św. Krzyża w Warszawie. Kobieta usiłowała wejść do środka z transparentem w obronie kobiet. Wstępu odmówili jej jednak członkowie ONR. Przed kościołem zebrali się liczni demonstranci krzyczący: "Wpuśćcie ją!".

Protest przeciw decyzji Trybunału.

Protest przeciw decyzji Trybunału.

źródło: Twitter

Kolejna gwiazda TVP wyłamała się ws. aborcji. Po raz pierwszy ujawniła niezwykle bolesną historięKolejna gwiazda TVP wyłamała się ws. aborcji. Po raz pierwszy ujawniła niezwykle bolesną historięCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie ostrzeżenie od WHO. Szczęki opadają. Nie jest dobrze
  2. Pierwsze objawy niedoboru jodu w organizmie. Nigdy nie należy ich ignorować
  3. Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcy
  4. Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gest
  5. Kayah zmieniła tekst piosenki. Znaczący gest w stronę kobiet, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  6. Surówkę z selera kochają duzi i mali, sekretem są rodzynki, którym nie da się oprzeć. Musisz spróbować choć raz