Prokuratura w Gliwicach przekazała informacje. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 15 Stycznia 2021

Znane są wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-latki z Bytomia

Wyniki sekcji zwłok przekazane do wiadomości publicznej przez prokuraturę w Gliwicach potwierdzają nieoficjalne wiadomości krążące w mediach. Wiadomo, w jakim stanie znajdowała się 13-letnia dziewczynka w chwili śmierci.

  • Joanna Smorczewska z prokuratury w Gliwicach przekazała, że znane są wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-letniej Patrycji
  • Zgodnie z informacjami przekazanymi mediom nastolatka w chwili śmierci była w ciąży

W sprawie zamordowanej 13-letniej Patrycji pojawiły się nowe fakty udostępnione przez prokuraturę w Gliwicach. Rzucają one ważne światło na toczące się obecnie śledztwo.

Prokuratura w Gliwicach ujawniła wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-latki

Niestety prokuratura w Gliwicach potwierdziła nieoficjalne wiadomości pojawiające się w mediach, po tym, jak odnaleziono ciało 13-letniej dziewczynki. W rozmowie z mediami Joanna Smorczewska wypowiadająca się w imieniu instytucji podała, że znane są już wyniki sekcji zwłok.

Zgodnie z oświadczeniem przekazanym przez przedstawicielkę prokuratury w Gliwicach zamordowana 13-latka w momencie śmierci była w ciąży. Media podają, że ojcem jej dziecka miał być 15-letni Kacper, który w toku śledztwa przyznał się do zabójstwa swojej dziewczyny.

Sprawa jest wyjątkowo trudna i zasmucająca, gdyż zarówno ofiarą, jak i sprawcą są osoby wyjątkowo młode. Coraz głośniej mówi się o tym, że brak dostępu do właściwej edukacji seksualnej prowadzi do wielu tragicznych sytuacji, a ta z Bytomia jest jednym z najbardziej drastycznych scenariuszy, jakie mogły się zdarzyć.

Ministerstwo Zdrowia późnym wieczorem podało pilne informacje. Funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego przestaje pełnić Paweł PiotrowskiMinisterstwo Zdrowia późnym wieczorem podało pilne informacje. Funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego przestaje pełnić Paweł PiotrowskiCzytaj dalej

13-letnia Patrycja z Bytomia zamordowana przez swojego 15-letniego chłopaka Kacpra?

Policja podała, że do zabójstwa 13-letniej dziewczyny przyznał się jej chłopak Kacper, który początkowo przedstawiał zupełnie inną wersję wydarzeń. Do tej pory informacje na temat tego, że dziewczyna była w ciąży były jedynie medialnymi doniesieniami. Teraz w związku z przeprowadzeniem sekcji zwłok prokuratura w Gliwicach potwierdziła te informacje.

Ciało 13-letniej Patrycji z Bytomia zostało odnalezione przez śledczych kilkunastu godzinach od momentu zgłoszenia jej zaginięcia. W czasie poszukiwań brał również udział jej chłopak Kacper, który później przyznał, że to on odpowiedzialny jest za śmierć dziewczyny.

Wiadomości podane przez Joannę Smorczewską z prokuratury w Gliwicach sprawiają, że wątek związany z obawą przed ujawnieniem ciąży dziewczyny mógł być bezpośrednim motywem morderstwa. 

Potencjalny zabójca uniknie odpowiedzialności karnej?

W momencie, gdy śledczy ustalili, iż prawdopodobnym mordercą jest 15-letni Kacper, zaczęto zastanawiać się nad prawnym aspektem tej sprawy. Zarówno sprawca, jak i ofiara byli osobami wyjątkowo młodymi.

Polska Agencja Prasowa w czwartek 14 stycznia podała, że chłopak zamordowanej 13-letniej Patrycji nie będzie podlegał odpowiedzialności karnej. Jest to związane z faktem, że w momencie dokonania zabójstwa był dokładnie dzień przed swoimi 15. urodzinami.

Zgodnie z polskimi przepisami osoby popełniające takie przestępstwa, jak gwałt, porwanie, czy właśnie morderstwo nie odpowiadają w momencie, gdy mają mniej niż 15 lat. O ile do odpowiedzialności karnej można pociągnąć osoby nieletnie poniżej 17. roku życia, to zapis ten traci zastosowanie w momencie, gdy sprawca nie przekracza 15. roku życia.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV: