wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Znane są wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-latki z Bytomia

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wyniki sekcji zwłok przekazane do wiadomości publicznej przez prokuraturę w Gliwicach potwierdzają nieoficjalne wiadomości krążące w mediach. Wiadomo, w jakim stanie znajdowała się 13-letnia dziewczynka w chwili śmierci.

  • Joanna Smorczewska z prokuratury w Gliwicach przekazała, że znane są wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-letniej Patrycji

  • Zgodnie z informacjami przekazanymi mediom nastolatka w chwili śmierci była w ciąży

W sprawie zamordowanej 13-letniej Patrycji pojawiły się nowe fakty udostępnione przez prokuraturę w Gliwicach. Rzucają one ważne światło na toczące się obecnie śledztwo.

Prokuratura w Gliwicach ujawniła wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-latki

Niestety prokuratura w Gliwicach potwierdziła nieoficjalne wiadomości pojawiające się w mediach, po tym, jak odnaleziono ciało 13-letniej dziewczynki. W rozmowie z mediami Joanna Smorczewska wypowiadająca się w imieniu instytucji podała, że znane są już wyniki sekcji zwłok.

Zgodnie z oświadczeniem przekazanym przez przedstawicielkę prokuratury w Gliwicach zamordowana 13-latka w momencie śmierci była w ciąży. Media podają, że ojcem jej dziecka miał być 15-letni Kacper, który w toku śledztwa przyznał się do zabójstwa swojej dziewczyny.

Sprawa jest wyjątkowo trudna i zasmucająca, gdyż zarówno ofiarą, jak i sprawcą są osoby wyjątkowo młode. Coraz głośniej mówi się o tym, że brak dostępu do właściwej edukacji seksualnej prowadzi do wielu tragicznych sytuacji, a ta z Bytomia jest jednym z najbardziej drastycznych scenariuszy, jakie mogły się zdarzyć.

13-letnia Patrycja z Bytomia zamordowana przez swojego 15-letniego chłopaka Kacpra?

Policja podała, że do zabójstwa 13-letniej dziewczyny przyznał się jej chłopak Kacper, który początkowo przedstawiał zupełnie inną wersję wydarzeń. Do tej pory informacje na temat tego, że dziewczyna była w ciąży były jedynie medialnymi doniesieniami. Teraz w związku z przeprowadzeniem sekcji zwłok prokuratura w Gliwicach potwierdziła te informacje.

Ciało 13-letniej Patrycji z Bytomia zostało odnalezione przez śledczych kilkunastu godzinach od momentu zgłoszenia jej zaginięcia. W czasie poszukiwań brał również udział jej chłopak Kacper, który później przyznał, że to on odpowiedzialny jest za śmierć dziewczyny.

Wiadomości podane przez Joannę Smorczewską z prokuratury w Gliwicach sprawiają, że wątek związany z obawą przed ujawnieniem ciąży dziewczyny mógł być bezpośrednim motywem morderstwa. 

Potencjalny zabójca uniknie odpowiedzialności karnej?

W momencie, gdy śledczy ustalili, iż prawdopodobnym mordercą jest 15-letni Kacper, zaczęto zastanawiać się nad prawnym aspektem tej sprawy. Zarówno sprawca, jak i ofiara byli osobami wyjątkowo młodymi.

Polska Agencja Prasowa w czwartek 14 stycznia podała, że chłopak zamordowanej 13-letniej Patrycji nie będzie podlegał odpowiedzialności karnej. Jest to związane z faktem, że w momencie dokonania zabójstwa był dokładnie dzień przed swoimi 15. urodzinami.

Zgodnie z polskimi przepisami osoby popełniające takie przestępstwa, jak gwałt, porwanie, czy właśnie morderstwo nie odpowiadają w momencie, gdy mają mniej niż 15 lat. O ile do odpowiedzialności karnej można pociągnąć osoby nieletnie poniżej 17. roku życia, to zapis ten traci zastosowanie w momencie, gdy sprawca nie przekracza 15. roku życia.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Minister mówi, kiedy otwarcie galerii handlowych. Będą pierwsze

  • Kolejny lokal otwarty mimo obostrzeń. Na miejsce wpadła policja

  • Gdzie napoje stały się najdroższe przez podatek cukrowy? Analitycy sprawdzili polskie sklepy

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >