wtv.pl
Piątkowa prognoza pogody obfituje w opady deszczu i niższą temperaturę

Pixabay/Pexels

Nadchodzi zmiana pogody. Czeka nas ochłodzenie oraz opady

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

O czym mówi piątkowa prognoza na piątek? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma dobrych wiadomości dla wszystkich osób cieszących się z pojawienia dużej dawki promieni słonecznych i możliwości założenia dużo lżejszych niż jeszcze n

Najnowsza prognoza pogody przynosi nieco mniej słoneczną aurę niż ta dotychczasowa. Mieszkańcy niemal całej Polski pogodzić muszą się z przerwą od możliwości naładowania baterii słonecznych po okresie zimowym.

W piątek prognoza pogody obfituje w chmury. Część planujących jutro aktywność na zewnątrz powinna pamiętać o zabraniu parasola. Słońce pozostanie niemal tylko w jednym regionie kraju.

Piątek: prognoza pogody z chmurami i deszczem

W ostatnim czasie na prognozę pogody oraz ostrzeżenia wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z większą uwagą spoglądały osoby mieszkające przy akwenach wodnych. Rzeki w związku z nagłymi roztopami zaczęły dość mocno wzbierać i część kraju objęta została ostrzeżeniami związanymi z zagrożeniem powodziowym.

Czego jednak można spodziewać się w piątek? Na pewno będzie on mniej słoneczny niż wcześniejsze dni mijającego tygodnia. Od Szczecina i Zielonej Góry, aż po Suwałki i Lublin przechodzić będzie pas chmur.

Padać nie będzie jednak wszędzie. Chmury przyniosą ze sobą opady jedynie w pasie od Torunia do Zielonej Góry przez Poznań. Temperatury również będą nieco niższe, co powinno być dla lutego normą.

Termometry w Szczecinie pokażą 8 stopni powyżej zera. Podobnie będzie w Poznaniu czy Gorzowie Wielkopolskim. Nieco mniej, bo 7 stopni Celsjusza, pokażą termometry w Toruniu, Łodzi, czy Białymstoku. Zgodnie z prognozą pogody synoptyków IMGW w piątek najchłodniej będzie w Koszalinie, Suwałkach oraz Olsztynie, tam termometry wskażą jedynie 6 stopni. Sporym zaskoczeniem jest jednak pogoda na południu kraju.

Turyści odpoczywający w górach będą zadowoleni

Początek weekendu w górach i na południu kraju upłynie pod znakiem słońca. Południe kraju to jedyny region, gdzie nie skryje się ono za chmurami. To również właśnie tam termometry wskażą najwyższe wartości, a sama temperatura odczuwalna w będzie zapewne wyższa.

Najcieplej będzie w Opolu, temperatura sięgnie tam nawet 13 stopni Celsjusza. Porównywalnie ciepło będzie m.in. w Katowicach, czy Krakowie, tam na termometrach pojawi się odpowiednio 12 i 11 stopni Celsjusza.

Źródło: meteo.imgw.pl

W nocy z czwartku na piątek prognoza pogody przewiduje, że nigdzie nie zostanie odnotowana temperatura poniżej zera. W piątek natomiast nad morzem należy spodziewać się stosunkowo silnych porywów wiatru. Mogą one osiągnąć nawet 65 km/h. Na szczytach Sudetów oraz Tatr natomiast porywy mogą osiągać prędkość nawet 70 km/h.

IMGW poinformowało o najwyższym wskazaniu temperatury w czwartek

Specjaliści i meteorolodzy pracujący w IMGW tworzą nie tylko alerty oraz prognozy pogody. Zajmują się również nieustannym monitorowaniem aury nad Polską. Na Twitterze instytucji wieczorem opublikowany został wyjątkowo zastanawiający wpis.

- Było na prawdę ciepło! [...] na stacji telemetrycznej Maków Podhalański został pobity rekord ciepła dla lutego (22,1°C) - napisano we wpisie IMGW z udostępnionymi pomiarami naniesionymi na mapę.

Źródło: Twitter.com @IMGWmeteo / Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Awantura w "Kropce nad i". "A zna pan Mariana Basia?"

  • Policja nie zareagowała, bo były mąż "nie połamał Katarzynie nóg". Jej piekło trwa od 5 lat

  • Hanna Lis natrafiła na filmik z Andrzejem Dudą. "Niech on już wraca na narty"

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >