Prognoza pogody na najbliższe dni. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 5 Marca 2021

Pogoda jak w kalejdoskopie. Należy zachować ostrożność

Według najnowszej prognozy pogody, w najbliższych dniach spodziewać możemy się powrotu zimy. Choć wydawało się, że odwilż i znaczne ocieplenie wskazują na to, że wyglądać możemy już wiosny, już w weekend nastąpi znaczne ochłodzenie, a na drogach zrobi się wyjątkowo niebezpiecznie.

  • W weekend szykuje się w Polsce powrót zimy - spadek temperatury odczują mieszkańcy wszystkich rejonów kraju
  • Najchłodniej, bo aż -14 stopni, będzie na południu kraju, najcieplej - 5 stopni, na zachodzie
  • IMiGW wydało komunikat ostrzegawczy z powodu zapowiadanych znacznych oblodzeń na drogach

Na prognozę pogody uwagę powinni zwrócić szczególnie kierowcy, którzy w najbliższym czasie planują dłuższą podróż. 

Prognoza pogody nie rozpieszcza

Przyjemna, słoneczna aura i wyczekiwanie wiosny? Wszystko wskazuje na to, że jeśli przyzwyczailiśmy się już do poluzowanego szalika i zostawiania ciepłej czapki w domu, to czeka nas prawdziwy szok. Po ociepleniu jakie nastąpiło w ostatnich dniach, do Polski znowu wraca zima

W marcu jak w garncu, mówi przysłowie. Jego twórca z pewnością się nie mylił, bo choć na niebie coraz częściej podziwiać możemy klucze dzikich gęsi, nie są one zwiastunem nadchodzącej wiosny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - zima wraca z odsieczą. 

Kinga Duda podwieziona do pracy przez ochroniarza, który miał od razu odjechać. „Niebezpieczna niekonsekwencja ochrony”Kinga Duda podwieziona do pracy przez ochroniarza, który miał od razu odjechać. „Niebezpieczna niekonsekwencja ochrony”Czytaj dalej

Będzie też wyjątkowo niebezpieczna, dlatego już teraz IMiGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia z powodu bardzo ciężkich warunków, jakie nastąpić mają wkrótce na drogach. 

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie - czytamy w informacji przekazanej przez Instytut. 

Uwaga kierowcy! 

Choć jeszcze do dzisiaj na południu Polski mogliśmy mówić o stosunkowo wysokich jak na tę porę roku temperaturach, już w najbliższy weekend ma się to gwałtownie zmienić. Spadnie też dużo śniegu, nawet do 10 cm. 

Choć prognoza pogody zwiastuje, że biały buch pojawi się niemal w całym kraju, to właśnie mieszkańcy województw małopolskiego, śląskiego i opolskiego przygotować się muszą na jego największą ilość. 

Opady w połączeniu z niskimi temperaturami z pewnością spowodują oblodzenie na drogach; szczególną uwagę na komunikaty prognozy pogody powinni więc zachować kierowcy, szczególnie ci, zamierzający udać się w dłuższe trasy. 

W weekend nastąpi też znaczne ochłodzenie. Najniższe temperatury, bo nawet do -14 stopni, pojawią się w górach, a najwyższe, ok. 4, 5 stopni na zachodzie kraju. 

Prognoza pogody wskazuje, że musimy się uzbroić w cierpliwość, ponieważ mróz pozostanie z nami z pewnością przynajmniej do 10 marca

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: