wtv.pl
Powrót do szkół opóźniony?

flickr/EDUCATIONAL SPACES

Kiedy powrót do szkół? Minister zdrowia nie wyklucza, że do końca roku szkolnego dzieci będą uczyć się zdalnie

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Powrót do szkół może znacznie się przedłużyć. Choć jeszcze niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że planuje się wznowić zajęcia stacjonarne dla uczniów klas ósmych i maturalnych, dziś w rozmowie z Tok FM nie by

  • Powrót do szkół może znacznie się opóźnić

  • Minister zdrowia poinformował, że w niektórych rejonach kraju placówki edukacyjne, które zostały otwarte w styczniu, mogą zostać zamknięte

  • Prawdopodobnie jeszcze dziś podane zostaną informacje na temat dalszych planów co do edukacji zdalnej

Sytuacja dotycząca powrotu do szkół jest znacznie bardziej niepewna niż zakładaliśmy. 

Powrót do szkół bardzo opóźniony?

Nic nie wskazuje na to, by powrót do szkół uczniów i studentów miał nastąpić w najbliższym czasie. Zaledwie kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski sugerował, że wznowienie nauki stacjonarnej dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas maturalnych z pewnością nastąpi jeszcze w marcu

W związku ze znacznym pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Polsce w tym tygodniu (tylko wczoraj stwierdzono 12 146 nowych przypadków zakażenia), decyzje zostaną z pewnością wstrzymane, a informacje przekazane zostaną najprawdopodobniej podczas zbliżającej się konferencji, która ma nastąpić już niebawem. 

- Muszę te wyniki skonsultować z panem premierem Mateuszem Morawieckim (...), również panem ministrem Czarnkiem, bo trzeba rozważyć również, czy te sankcje nie powinny, przynajmniej regionalnie, dotyczyć szkół - powiedział dziś Adam Niedzielski podczas rozmowy z Tok FM. 

To świadczy o tym, że plan otwierania szkół został najprawdopodobniej czasowo wstrzymany, a zgodnie ze słowami ministra zdrowia, rozważane są możliwości zamknięcia niektórych placówek edukacyjnych, które zostały otwarte 18 stycznia. 

Uczniowie w domach prawie do końca roku?

Choć w rozmowie z Tok FM Adam Niedzielski przyznał, że chciałby jak najszybszego wznowienia stacjonarnych zajęć lekcyjnych dla uczniów, w obawie o pogorszenie sytuacji psychicznej niektórych z nich, spowodowanej brakiem kontaktu z rówieśnikami, czy stresu związanego z nauką zdalną, nie zanosi się na to, by mogło to nastąpić w najbliższym czasie. 

- Jak tylko będą warunki takie, że będzie można te szkoły odważniej otworzyć, to będziemy bardzo szybko wracali do tego, żeby nauka była w jak największym zakresie stacjonarna - powiedział Adam Niedzielski. 

Największe kontrowersje budzi jednak sugestia ministra zdrowia dotycząca powrotu do szkół prawdopodobnie jeszcze przed końcem roku szkolnego. Do czerwca pozostało wszak wiele czasu i większość rodziców spodziewała się, że wznowienie nauki stacjonarnej nastąpi dużo wcześniej

Do 28 lutego zapowiedziana jest wstępnie nauka stacjonarna dla klas I-III szkół podstawowych. Dziś ten termin nie wydaje się już jednak tak pewny. Zwracając uwagę na sugestie ministra zdrowia, należy spodziewać się, że w niektórych rejonach kraju, np. województwie warmińsko-mazurskich, szkoły ponownie zostaną zamknięte. 

Źródło: tokfm.pl, tvp.info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >