wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda poinformował o decyzji w sprawie noszenia maseczek w szkołach. Nie wszędzie będą one obowiązywały
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:05

Andrzej Duda poinformował o decyzji w sprawie noszenia maseczek w szkołach. Nie wszędzie będą one obowiązywały

Andrzej Duda o maseczkach
Piotr Molecki/East News

Uczniowie nie będą musieli nosić maseczek podczas lekcji. Ich nakładanie obowiązywać będzie jedynie podczas przerw i w częściach wspólnych szkół. O kwestii poinformował prezydent Andrzej Duda podczas spotkania Rady Gabinetowej.

Wszystko wskazuje na to, że uczniowie będą mogli "odetchnąć" od maseczek.

Co z maseczkami w szkołach? Prezydent wyjaśnia

Podczas zorganizowanej 30 sierpnia Rady Gabinetowej przy prezydencie Andrzeju Dudzie, przedstawiono plan dotyczący powrotu do szkół uczniów klas podstawowych i ponadpodstawowych.

Zgodnie z założeniami, w środę 1 września wznowiona zostaje nauka w pełni stacjonarna. Uczniowie powracają do szkół po dwóch miesiącach wakacji i niemal roku edukacji zdalnej.

Poruszona została również kwestia maseczek, które zgodnie z rozporządzeniem, należy nosić w przestrzeniach zamkniętych oraz wszędzie tam, gdzie nie udaje się zachować odpowiedniego dystansu międzyludzkiego.

Andrzej Duda wyjaśnił, jak obowiązek zasłaniania ust i nosa wyglądać będzie w szkołach.

Bez maseczek, ale nie wszędzie

Prezydent powiadomił, że podczas lekcji nie będzie obowiązku noszenia maseczek. Należy jednak mieć je nałożone podczas przerw i w częściach wspólnych szkół.

Związane jest to z kwestią możliwości zachowania dystansu międzyludzkiego w klasach oraz jej brakiem na korytarzach podczas przerw od zajęć.

Andrzej Duda zapewnił również, że na ten moment nie ma prognoz, by nauka stacjonarna miała ponownie zostać zastąpiona przez nauczanie zdalne.

- Nie przewiduje się w ogóle, żeby mógł zostać wprowadzony lockdown gospodarki czy lockdown szkolny - ocenił prezydent - Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie - dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: radiozet.pl, wtv.pl

Powiązane