Całe, duże polskie miasto bez porodówki. Winny koronawirus, w okolicznych miejscowościach też są problemy. Pexels/PixabayŹródło: Pexels/Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Kwietnia 2020

Całe, duże polskie miasto bez porodówki. Winny koronawirus, w okolicznych miejscowościach też są problemy

Porodówka w dużym mieście nie przyjmuje pacjentów. Oddział nie przyjmuje także kobiet do porodu. Jedyną alternatywą są okoliczne szpitale.

Czas pandemii niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji. Jeden z lekarzy na oddziale położniczym w Radomiu został odsunięty od pracy, a cały personel poddany kwarantannie. Chociaż wyniki testów wykonanych na personelu oddziału dały wynik ujemny, kierownictwo podjęło decyzję o wstrzymaniu przyjęć. To jedyny oddział ginekologiczny w tym mieście, pacjentkom spodziewającym się dziecka pozostają okoliczne szpitale.

Minister złożyła ważną deklarację. Chodzi o pomoc dla polskich rodzinMinister złożyła ważną deklarację. Chodzi o pomoc dla polskich rodzinCzytaj dalej

Porodówka w Radomiu zamknięta

Zarząd szpitala podjął taką decyzję, bo boi się o zdrowie swoich pacjentek. Funkcjonują za to oddziały porodowe w Iłży i Lipsku. Pobliski szpital w Kozienicach również zmaga się z problemami. Zamknął położnictwo i ginekologię z uwagi na kwarantannę personelu. To daje pacjentkom z Radomia ograniczony wybór. Dyrektor kozienickiego szpitala przekonuje jednak, że już 27 kwietnia oddział zostanie otwarty ponownie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czeka nas zniesienie kolejnych ograniczeń? Znamy datę ujawnienia najnowszych ustaleń rządu
2. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania

Pacjentki z Radomia najbliżej mają do szpitala w Iłży. Oddział tamtej lecznicy dysponuje 26 łóżkami, posiada także 1 łózko intensywnej terapii. Inną opcją jest szpital w Lipsku, oddalona o 60km od Radomia placówka nie stwierdziła do tej pory ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Ja przekonuje starosta lipski, oddział dysponuje 10 wolnymi miejscami. Dla pań z południowej części regionu radomskiego pozostaje także szpital w Skarżysku-Kamiennej.

Kwarantanna to specyficzny czas. Koronawirus destabilizuje nie tylko nasze życie codzienne, ale także pracę wielu instytucji, w tym szpitali. Bardzo ważne jest zatem przestrzeganie zasad kwarantanny i dobra współpraca pomiędzy poszczególnymi regionami i instytucjami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
  2. Kierowca musi prowadzić z maseczką na twarzy? Jego pasażerowie mogą zostać wylegitymowani
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media

Źródło: [Gazeta Wyborcza]