wtv.pl > Polska > Były oficer CBŚP podejrzewa, że Jacek Jaworek nie żyje. "Być może się zastrzelił"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:59

Były oficer CBŚP podejrzewa, że Jacek Jaworek nie żyje. "Być może się zastrzelił"

Jacek jaworek
slaska.policja.gov.pl

Wciąż nie odnaleziono podejrzewanego o zabójstwo trzech osób w Borowcach w pow. częstochowskim Jacka Jaworka. W rozmowie z "Faktem", były oficer CBŚP Janusz Bartkiewicz postawił hipotezę, że mężczyzna nie żyje.

Jak to możliwe, że mimo tak zaawansowanych poszukiwań nie odnaleziono Jaworka?

Jacek Jaworek nie żyje?

Za trzy dni minie miesiąc od czasu zbrodni w Borowcach w powiecie częstochowskim. W feralną noc z 9 na 10 lipca zastrzelone zostało 44-letnie małżeństwo oraz ich 17-letni syn.

O dokonanie zabójstwa podejrzewany jest brat zamordowanego mężczyzny, Jacek Jaworek, za którym wydany został list gończy z nakazem aresztowania.

Choć od wielu dni policja przeczesuje lasy przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz psów tropiących, a zdjęcie poszukiwanego zostało opublikowane praktycznie we wszystkich mediach informacyjnych, mężczyzna wciąż nie został odnaleziony.

Co jest powodem tego, że Jacek Jaworek wciąż pozostaje nieuchwytny? Zdaniem byłego oficera CBŚP Janusza Bartkiewicza, który rozmawiał z redakcją "Faktu", najprawdopodobniej mężczyzna nie żyje.

Targnął się na życie?

Swoją hipotezę emerytowany policyjny specjalista argumentuje faktem, że poszukiwany nie pozostawił po sobie żadnych śladów.

Bartkiewicz zwraca uwagę, że wizerunek i informacje o poszukiwaniu mężczyzny otrzymały również zagraniczne służby, które z pewnością schwytałyby go, gdyby próbował przekroczyć granicę.

Były oficer uważa, że by przeżyć, Jaworek z pewnością musiałby kraść i szukać odpowiedniego schronienia. Jeśli nie ma żadnych informacji, by dochodziło do takich zdarzeń, najprawdopodobniej mężczyzna odebrał sobie życie.

- Jeśli po tylu dniach nadal nie ma żadnych informacji na jego temat, mimo iż na każdym kroku jest jego wizerunek, to nie żyje - stwierdził Bartkiewicz. - Zaszył się w jakiejś sobie znanej dziupli i być może się zastrzelił - dodał. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: fakt.pl, wtv.pl zdjęcie główne: slaska.policja.gov.pl

Powiązane