wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poniedziałek Wielkanocny, ale nie wszystko jest zamknięte. Gdzie można zrobić dziś zakupy?

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W Poniedziałek Wielkanocny obowiązuje zakaz handlu. Nie oznacza to jednak, że 5 kwietnia nie zrobimy najpotrzebniejszych zakupów. Zgodnie z prawem część placówek handlowych może pozostać otwarta.

Tegoroczne Święta Wielkanocne, przypadające na 4. i 5. dzień kwietnia, z wolna dobiegają końca. W trwający Poniedziałek Wielkanocny – podobnie jak w przypadku Wielkiej Niedzieli – obowiązuje oficjalny zakaz handlu.

Choć według przepisów w trakcie kościelnego święta nakazanego nie można prowadzić działalności handlowej, nie oznacza to, że w trakcie popularnego Lanego Poniedziałku nie otrzymamy możliwości zrobienia zakupów.

Jakie sklepy są otwarte w Poniedziałek Wielkanocny 2021?

Obowiązujący w Wielki Poniedziałek zakaz handlu nie obejmie placówek, w których sprzedaż jest prowadzona przez właściciela, wskazuje portal Money.pl. W praktyce często natkniemy się zatem na pozostające otwarte niewielkie sklepy osiedlowe.

W przypadku, gdy w trakcie świąt zabraknie nam części produktów, z pomocą przyjdą sklepy działające na zasadzie franczyzy.

Najpotrzebniejsze zakupy zrobimy zatem w sieciach sklepów Żabka oraz Carrefour Express, pod warunkiem, że w Wielkanocny Poniedziałek działalność prowadził będzie właściciel.

Zakaz handlu nie obejmuje też części innych placówek handlowych. 5 kwietnia dozwolone będzie prowadzenie handlu w kwiaciarniach oraz w punktach gastronomicznych, z zastrzeżeniem, że posiłki wydawane będą w formie na wynos lub z dowozem.

Jak podaje wspominany portal, otwarte będą również placówki pocztowe, markety na dworcach obsługiwanych przez PKP, stacje paliw, a także apteki.

Przypomnijmy, że oficjalny zakaz prowadzenia handlu w niedzielę obowiązuje od marca 2018 roku. Od samego początku wejścia w życie nowego rozporządzenie przedsiębiorcy robili wiele, by ominąć przepisy.

Jednym ze sposobów jest uruchomienie działalności odbioru przesyłek w celu uzyskania statusu placówek pocztowych. Na podobny krok zdecydowały się choćby sklepy sieci Żabka.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: money.pl / WTV

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur i świadczenie bez podatku. Emeryci będą mieli się z czego cieszyć?

Czytaj więcej >