Polska 2050 sukces w sondażu. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 1 Marca 2021

Najnowszy sondaż. PiS przegrywa wybory, Polska 2050 z największym poparciem

Polska 2050 wygrałaby wybory, gdyby odbywały się one w ostatnią niedzielę - tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBSP dla portalu StanPolityki.pl. Co ciekawe, ponad 3-procentowe poparcie przypadłoby również działaczom Agrounii.

  • Portal StanPolityki.pl opublikował najnowszy sondaż dotyczący poparcia partii politycznych, przeprowadzony przez IBSP
  • Gdyby wybory odbywały się w ostatnią niedzielę, to Polska 2050 okazałaby się zwycięzcą

Czyżby Polska 2050 Szymona Hołowni wyrosła na jedynego godnego przeciwnika Prawa i Sprawiedliwości?

Polska 2050 zwycięzcą sondażu

Ten sondaż z pewnością wzbudzi niepokój w szeregach partii rządzącej. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Prawo i Sprawiedliwość zyskało w końcu godnego przeciwnika, który może poważnie zagrozić im w najbliższych wyborach parlamentarnych. 

Choć jeszcze niedawno nikt nie powiedziałby, że ruch dowodzony przez publicystę i byłego prezentera TVN-u może namieszać na polskiej scenie politycznej, dziś drżą przed nim najwięksi "wyjadacze" w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. 

Najnowszy sondaż IBSP dla portalu StanPolityki.pl wskazuje wyraźnie, że wkrótce w polskiej polityce może dojść do przetasowania. Po wielu latach rządów PO i PiS-u pojawiła się bowiem siła, która jest w stanie zburzyć ten dualizm. Chodzi o ugrupowanie Szymona Hołowni, Polska 2050.

Kolejne taśmy obciążające Daniela Obajtka zostały opublikowane. Prokuratura milczała od ponad 5 lat?Kolejne taśmy obciążające Daniela Obajtka zostały opublikowane. Prokuratura milczała od ponad 5 lat?Czytaj dalej

Z badania przeprowadzonego w dniach 25-26 lutego wynika, że jeśli wybory miałyby się odbyć w ostatnią niedzielę lutego, to właśnie ta partia odniosłaby bezsprzeczne zwycięstwo, z przewagą ponad 4 punktów procentowych nad ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. 

Prawo i Sprawiedliwość przegrywa 

Zjednoczona Prawica nie tylko nie mogłaby już liczyć na większość sejmową, ale nie wygrałaby nawet wyborów. Według sondażu IBSP Prawo i Sprawiedliwość miałoby być drugą siłą w parlamencie z wynikiem 26,96%. To znacznie mniej niż ruch Szymona Hołowni. 

Polska 2050, która uzyskałaby większość głosów, mogłaby liczyć na 31,26% poparcia. Na podium znalazłaby się także Koalicja Obywatelska z 18,85-procentowym wynikiem

Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko 2 ugrupowania: Lewica (9,34%) i Konfederacja (6,96%). Progu wyborczego po raz pierwszy nie przekroczyłby PSL (3,23%). 

Co ciekawe, nie najgorszym wynikiem mogłaby się również poszczycić Agrounia, ruch zrzeszający rolników, o którym w przeciągu ostatnich miesięcy było głośno, głównie za sprawą protestów przeciwko postanowieniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Na ugrupowanie zagłosowałoby 3,01% wyborców. 

Sondaż wskazuje jasno - Polska 2050 to jedyna partia polityczna, która zyskała w ostatnim czasie tak duże poparcie wyborców. Zarówno rząd, jak i obecna sejmowa opozycja zaliczyły spadek popularności, na czym bardzo skorzystał ruch Szymona Hołowni. 

Źródło: radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: